Studenci wybrali nowe władze
Opublikowano 07.01.2022 14:48

Kacper Teterka, student trzeciego roku Energetyki na Wydziale Mechanicznym, został nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów Politechniki Koszalińskiej (PSPK). Zastąpił Aleksandrę Zmudę Trzebiatowską, która pełniła tę funkcję w poprzedniej kadencji, a od niedawna jest przewodniczącą Forum Uczelni Technicznych.

Wybory nowego przewodniczącego PSPK odbyły się w czwartek (6 stycznia br.). Kacper Teterka był jedynym kandydatem na to stanowisko. Zdobył 11 głosów poparcia, 3 osoby wstrzymały się od głosu, jedna osoba głosowała przeciwko.

– Funkcja przewodniczącego to dla mnie zwieńczenie pracy w samorządzie. Działam w nim od początku studiów – mówi nowy przewodniczący. – Traktuję to jako ogromne wyróżnienie oraz wyzwanie. Postaram się nie zawieść danego mi zaufania i jak najlepiej reprezentować społeczność studentów Politechniki Koszalińskiej.

Kacper Teterka na pierwszym roku studiów działał w samorządzie studentów Wydziału Mechanicznego, później został delegatem do PSPK. W poprzednim zarządzie pełnił funkcję szefa komisji ds. finansów. Jest także członkiem biura ds. komunikacji Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

– Kadencję chciałbym rozpocząć od zmian w regulaminie samorządu. Chciałbym wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu Komisji Rewizyjnej i Komisji Wyborczej – wyjaśnia. – Uważam ponadto, że powinniśmy skupić się na funkcjonowaniu Centrum Kultury Studenckiej Kreślarnia oraz krzewieniu samorządności wśród studentów Politechniki Koszalińskiej. Z roku na rok coraz mniej osób interesuje się działalnością samorządową. Musimy pokazać studentom, że naprawdę warto działać.

Wraz z przewodniczącym został wybrany nowy zarząd. W jego składzie znalazło się sześć osób: Sebastian Banucha, Anna Lis, Marcelina Lewińska, Agata Pampuch, Iga Tzschentke, Emilia Mierzejewska.

PSPK skupia studentów kształcących się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na różnych kierunkach studiów. Reprezentuje ich wobec władz uczelni. Pomaga studentom w rozwiązywaniu problemów związanych z organizacją nauki czy udziałem w życiu naukowym. Kreuje akademickie życie kulturalne.