Wizualizacja: Klaudia Berechowska, WAiW PK
Studia praktyczne I stopnia (Licencjackie)
Kierunek prowadzony jest w formie studiów stacjonarnych.
Absolwent jest przygotowana do pracy w firmach / instytucjach o różnym profilu działalności, w szczególności w:
- architektonicznych biurach projektowych,
- biurach projektowych przemysłu meblarskiego,
- pracowniach plastyczno-technicznych obsługujących instytucje kultury, m.in. teatry, muzea, domy kultury, galerie sztuki,
- niezależnych zespołach projektowych, w charakterze asystenta projektanta.
Absolwenci mają możliwość kontynuacji kształcenia i zdobycia kwalifikacji na poziomie 7 ERK w Politechnice Koszalińskiej, jak również na kierunkach projektowych innych uczelni.
Studia praktyczne II stopnia (Magisterskie)
Absolwent posiada zaawansowaną wiedzę ogólną w zakresie projektowania architektury wnętrz, małej architektury i elementów przestrzeni miejskiej, wystawiennictwa (przestrzeni muzealnych i targowych) oraz mebla.
Posiada uporządkowaną i podbudowaną teoretycznie wiedzę na temat historii kultury europejskiej, wybranych zagadnień teorii sztuki współczesnej, a także z zakresu zaawansowanej wiedzy szczegółowej na temat materiałów i technologii.
Potrafi wykorzystywać nabytą wiedzę w praktyce, w formułowaniu i rozwiązywaniu złożonych problemów projektowych, definiowaniu rozwiązań innowacyjnych, w ich klarownym prezentowaniu z zastosowaniem różnych technik warsztatowych – cyfrowych, tradycyjnych i artystycznych.
Posiada wiedzę i umiejętność budowania własnego wizerunku projektanta, marki własnej firmy i praktycznego kierunku rozwoju własnej działalności zawodowej. Potrafi kierować pracą zespołu, jest przygotowany do prowadzenia indywidualnej działalności projektowej / gospodarczej.
Kompetencje te są dodatkowo kształtowane podczas objętych programem studiów praktyk zawodowych – miesięczną praktyką w drugim semestrze studiów oraz dwumiesięczną w czwartym semestrze studiów.
Kierunek prowadzony jest w formie studiów stacjonarnych.
Absolwent jest przygotowany do prowadzenia:
- indywidualnej działalności projektowej / gospodarczej,
- kierowania zespołem projektowym,
- współpracy w zakresie projektowania, wykonawstwa i nadzoru z firmami / instytucjami o różnym profilu działalności.
Absolwenci szczególnie zainteresowani rynkowym aspektem sztuk projektowych zdolni są do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich) na kierunkach projektowych oraz związanych z zarządzaniem przez wzornictwo (design management), marketingiem czy promocją działań na pograniczu wzornictwa i sztuki.