Drodzy Studenci!

 


W systemie USOSweb zostały założone dla Państwa indywidualne konta studenckie (https://usosweb.tu.koszalin.pl). Instrukcję z opisem podstawowych funkcji systemu znajdziecie Państwo poniżej.

Instrukcja USOSweb do pobrania

Indywidualne konto w systemie USOSweb jest miejscem, w którym studenci widzą między innymi realizowane przez siebie zajęcia, otrzymywane oceny, plany zajęć czy też płatności. 


Dodatkowo załączamy kilka ważnych komunikatów.

1. Legitymacje studenckie

W instrukcji znajdziecie Państwo informację na temat tego, w jaki sposób złożyć wniosek oraz gdzie odszukać swój indywidualny numer konta, na który należy wpłacić 22 zł za wyrobienie legitymacji. Prosimy o cierpliwość. Realizacja wydruku legitymacji zajmuje do ok. 14 dni.

2. Plany zajęć na stronach wydziałów

Plany zajęć znajdziecie Państwo na stronach swoich wydziałów. Część kierunków prowadzi również plany zajęć w systemie USOS. W takim przypadku możecie je Państwo znaleźć na swoich indywidualnych kontach w systemie USOSweb oraz w aplikacji mobilnej.

3. Czesne – studenci niestacjonarni

Informacje na temat deklaracji rozłożenia na raty znajdziecie Państwo na stronie: https://www.tu.koszalin.pl/kat/951/oplaty. Deklaracje złożyć można po zalogowaniu się na konto studenta w systemie USOSweb w części DLA STUDENTÓW => PODANIA.

Termin złożenia deklaracji płatności w systemie 4 rat upływa 10 października 2023 r.,  natomiast w systemie 2 rat upływa 15 października 2023 r. Termin jednorazowej opłaty za semestr zimowym 2023/2024 upływa 16 października 2023 r. (ta opcja płatności nie wymaga złożenia deklaracji).

4. Stypendia/pomoc materialna

Informacje na temat świadczeń znajdziecie Państwo na stronie: https://www.tu.koszalin.pl/kat/439/swiadczenia-dla-studentow.

5. Mobilny USOS PK

Zachęcamy do pobierania mobilnego USOSa PK. Znajdziecie w nim Państwo po zalogowaniu informacje między innymi na temat realizowanych przedmiotów, otrzymanych ocen, płatności czy też aktualnych planów zajęć.

6. Zapisy na zajęcia – język obcy lub WF

W załączonej powyżej instrukcji znajdziecie Państwo informację na temat sposobu zapisywania się na zajęcia. Prosimy śledzić stronę USOSweb, na której umieszczane są informacje na temat zapisów. Przed wyborem grupy, do której chcecie się Państwo zapisać, należy sprawdzić swój plan zajęć, aby poszczególne zajęcia nie kolidowały ze sobą. Należy również śledzić komunikaty dotyczące zapisów. Studenci niektórych kierunków mają z góry określone grupy zajęć, do których muszą się zapisać.

WAŻNE! W przypadku części kierunków zapisy nie są realizowane (informacja o tym będzie umieszczona w komunikacie na stronie USOSweb), a zapisy na WF dotyczą jedynie studentów studiów stacjonarnych.

7. Uczelniane adresy e-mail

Wszystkim studentom zakładane zostają uczelniane adresy e-mail, które służyły będę do komunikacji w sprawach studenckich. Adresy te są tworzone zgodnie z przykładem: u1234@s.tu.koszalin.pl (gdzie "u1234" jest indywidualnym numerem albumu studenta). Logowanie do poczty odbywa się przez stronę: https://poczta.s.tu.koszalin.pl/login/

Załączniki

Nazwa