Studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Koszalińskiej mogą skorzystać z organizowanej przez uczelnię pomocy psychologicznej oraz wsparcia psychoterapeutycznego i socjoterapeutycznego. Specjaliści z akademickich punktów Centrum Wsparcia Zdrowia Psychicznego udzielają bezpłatnej pomocy, gwarantując pełną dyskrecję.
– Uczelnia zawsze starała się wspierać studentów, którzy znajdowali się w kryzysie psychicznym – wyjaśnia dr hab. inż. Tomasz Królikowski, prof. PK, prorektor ds. studenckich Politechniki Koszalińskiej. – Potrzebujących pomocy jest wciąż niemało, m.in. dlatego, że zmagamy się ze skutkami pandemii. Postanowiliśmy więc rozszerzyć to wsparcie. Z bezpłatnej pomocy mogą skorzystać zarówno studenci, jak i pracownicy Politechniki Koszalińskiej, a także doktoranci. Punktów pomocy jest też teraz więcej niż do niedawna.
Utworzone przez uczelnię Centrum Wsparcia Zdrowia Psychicznego współpracuje z psychologami i terapeutami z koszalińskiego Stowarzyszenia Młodzi-Młodym zajmującego się przede wszystkim udzielaniem wsparcia osobom młodym i ich rodzinom.
Są trzy akademickie punkty pomocy: w kampusie Politechniki Koszalińskiej przy ul. Kwiatkowskiego 6e (pokój 118 A), w kampusie przy ul. Śniadeckich 2 (pokój 2 A) i w siedzibie Stowarzyszenia Młodzi-Młodym przy ul. Zwycięstwa 168 w Koszalinie.
Na konsultację można wcześniej umówić się, kontaktując się z biurem Stowarzyszenia Młodzi-Młodym, tel. 94 340 35 22, 513 606 445 (e-mail: stowmm@gmail.com).
Można też kontaktować się bezpośrednio ze specjalistami:
– Violetta Południak, psycholog, terapeuta rodzinny, socjoterapeuta, tel. 501-640-467;
– Marta Wołoszyn, psycholog, socjoterapueta, tel. 502-103-664 Magdalena Południak, psycholog, psychoterapeuta, tel. 508-289-976;
– Witold Kędzierski, socjoterapueta, pedagog, tel. 660-438-052.
Jest też możliwość konsultacji w językach: angielskim i rosyjskim.
Kornelia Matecka, pełnomocniczka rektora Politechniki Koszalińskiej ds. osób niepełnosprawnych przypomina, że uczelniane Centrum Wsparcia Zdrowia Psychicznego powstało w ramach realizacji projektu „Dostępna uczelnia – Politechnika Koszalińska”. Apeluje równocześnie, by osoby, które nie są w stanie przyjść na umówioną konsultację, poinformowały o tym specjalistę. – Dzięki temu z porady będzie mogła skorzystać inna potrzebująca osoba - dodaje.