Konkurs Power Tower 2022
2022-12-01

W dniach 1 i 2 grudnia br. na Politechnice Koszalińskiej odbędzie się finał szóstej edycji widowiskowego konkursu na najlepszą konstrukcję wieży „Power Tower 2022. Tradycja i Nowoczesność”. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 6 listopada br. (w wyjątkowych sytuacjach termin ten może zostać wydłużony do 13 listopada). Organizatorem konkursu jest Inżynierskie Koło Studenckie IKS działające przy katedrze Konstrukcji Metalowych Wydziału Inżynierii Lądowej, Geodezji i Środowiska (WILŚiG) Politechniki Koszalińskiej.

Zadaniem uczestników będzie zbudowanie z balsy miniwieży o jak największej wytrzymałości lub zaprojektowanie takiej konstrukcji w formie elektronicznej. Do rywalizacji mogą przystąpić drużyny reprezentujące uczelnie techniczne lub zespoły składające się z uczniów szkół średnich.Tradycyjnie konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: wież tradycyjnych, ręcznie wykonanych z drewna oraz wież nowoczesnych, wydrukowanych przy użyciu drukarki 3D. Drużyny rywalizujące w pierwszej kategorii zbudują konstrukcje przy pomocy materiałów przekazanych przez organizatora. Budowa odbędzie się w pracowniach naszej uczelni. Uczestnicy rywalizujący w drugiej kategorii przygotują projekt w formie elektronicznej, a na podstawie projektu konstrukcja wieży zostanie wydrukowana na uczelni.

Ocena gotowych konstrukcji oraz próby wytrzymałościowe odbędą się w drugim dniu imprezy – 2 grudnia br. - w Laboratorium Materiałów i Konstrukcji Budowlanych WILŚiG. Zwyciężą te drużyny, których wieże okażą się najbardziej wytrzymałe. Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy uprzedzają, że jeśli z powodu obiektywnych trudności konkurs nie będzie mógł w pełni odbyć się w trybie stacjonarnym, jego formuła – zgodnie z regulaminem – zostanie zmieniona.

Regulamin konkursu: http://kkm.wilsig.tu.koszalin.pl/kkm-konkurs/kkm-konkurs-2022