
Zakończyła się pierwsza edycja kursów „Akademii Inwestowania” w Ośrodku Szkoły Giełdowej na Politechnice Koszalińskiej. W atmosferze intelektualnego zaangażowania, ciekawości świata finansów i pragnienia zdobycia praktycznych umiejętności, studenci Politechniki Koszalińskiej wzięli udział w dwóch kursach Szkoły Giełdowej: podstawowym i średniozaawansowanym. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach: "Program NAWA „Wsparcie Uniwersytetów Europejskich" (WUE), w projekcie „Politechnika Koszalińska aktywnym członkiem EU4Dual", który uzyskał dofinansowanie ze środków europejskich (Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego – FERS)". Kurs „Podstawy inwestowania na giełdzie” odbył się w marcu br., natomiast kurs „Inwestowanie na giełdzie” – na poziomie średniozaawansowanym – zakończył się w drugim tygodniu kwietnia. Łącznie uczestnicy wzięli udział w ponad trzydziestu godzinach stacjonarnych wykładów. Zajęcia poprowadzili doświadczeni naukowcy, eksperci rynku kapitałowego oraz praktycy inwestycyjni, którzy nie tylko dzielili się swoją wiedzą, ale też inspirowali do świadomego i odpowiedzialnego poruszania się po świecie finansów:
- dr hab. Jerzy Rembeza, prof. PK
- dr hab. Grzegorz Przekota, prof. PK
- Paweł Bunio – Agent Firmy Inwestycyjnej Dom Maklerski BOŚ S.A., Makler Papierów Wartościowych
- Jarosław Riopka – Noble Funds TFI S.A., Dyrektor ds. Długu Korporacyjnego, Makler Papierów Wartościowych z uprawnieniami do doradztwa inwestycyjnego
- Grzegorz Zalewski – Dom Maklerski BOŚ
- Tomasz Bilski – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Makler Papierów Wartościowych
Celem kursów było przede wszystkim rozwijanie umiejętności niezbędnych do skutecznego inwestowania. Uczestnicy poznali mechanizmy funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., nauczyli się analizować instrumenty finansowe oraz stosować metody analizy fundamentalnej, technicznej i portfelowej. Zajęcia wspierały również rozwój kompetencji w zakresie tworzenia strategii inwestycyjnych i zarządzania ryzykiem. Szczególny nacisk położono na zrozumienie psychologii inwestora – emocji, które towarzyszą decyzjom finansowym, oraz mechanizmów wpływających na racjonalność działań na rynku. Na zakończenie kursów uczestnicy otrzymali certyfikaty Fundacji GPW oraz elektroniczne certyfikaty mikropoświadczenia dokumentujące zdobyte kompetencje. Koordynatorem Szkoły Giełdowej i Organizatorem kursów jest dr Anna Szczepańska-Przekota z Katedry Finansów Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej. Gratulujemy Uczestnikom wytrwałości i pasji w odkrywaniu świata inwestycji. Życzymy przemyślanych i odważnych decyzji na rynku kapitałowym!