Dr inż. Rafał Wojszczyk z Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej reprezentuje uczelnię podczas odbywającego się na Uniwersytecie w Miszkolcu (Węgry) spotkania koordynatorów programu CEEPUS.
Spotkanie odbywa się w ramach projektu Active Methods in Teaching and Learning Mathematics, Informatics and their Applications. Celem projektu jest wdrażanie aktywizujących metod nauczania matematyki i informatyki. Koordynatorem jest właśnie Uniwersytet w Miszkolcu. Rozmowy dotyczą m.in. możliwości współpracy przy przygotowaniu prac inżynierskich i magisterskich dualnych. Strona węgierska zaproponowała także, by w najbliższym roku akademickim Uniwersytet w Miszkolcu odwiedziło 50 studentów Politechniki Koszalińskiej (podobna grupa studentów naszej uczelni przebywała w kwietniu w Uniwersytecie Jana Evangelisty Purkiniego w Uściu nad Łabą w Czechach).
Przypomnijmy, że celem programu CEEPUS jest wspieranie wymiany akademickiej w zakresie kształcenia oraz doskonalenia zawodowego studentów i nauczycieli akademickich. O stypendia w ramach CEEPUS mogą ubiegać się studenci, studenci doktoranci, pracownicy naukowi. Obecnie w programie uczestniczą: Albania, Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Macedonia, Mołdawia, Rumunia, Polska, Słowacja, Słowenia, Serbia, Bośnia i Hercegowina, a także Kosowo (Uniwersytet w Prisztinie).
W ramach programu CEEPUS w różnych formach kształcenia i podnoszenia kwalifikacji uczestniczy ponad 500 polskich studentów i doktorantów oraz około 300 nauczycieli akademickich. W ciągu roku akademickiego średnio przyjeżdża do Polski 300 zagranicznych studentów i doktorantów oraz około 200 nauczycieli akademickich.