Trwa rekrutacja kandydatów na studia na Politechnice Koszalińskiej
Opublikowano 29.07.2024 14:48

W poniedziałek (29 lipca br.) rozpoczęła się II tura rekrutacji na większość kierunków studiów oferowanych przez Politechnikę Koszalińską. Dokumenty można składać w wygodnej, elektronicznej formie.

Uczelnia oferuje naukę na blisko 30 kierunkach studiów pierwszego stopnia (stacjonarnych i niestacjonarnych). Osoby z tytułem zawodowym inżyniera lub licencjata zaprasza natomiast do podjęcia nauki na studiach II stopnia (magisterskich), także w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Na sześciu wydziałach oraz w filii uczelni w Szczecinku można podjąć studia na kierunkach technicznych, ekonomicznych, humanistycznych, społecznych i artystycznych. Rekrutacja odbywa się poprzez system internetowej rejestracji kandydatów irk.politechnika.koszalin.pl Na tej stronie można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące wymogów rekrutacyjnych oraz opis proponowanych kierunków.

- Zapraszamy na Politechnikę Koszalińską, czyli studia nad morzem. W ofercie kierunków każdy kandydat znajdzie u nas dla siebie odpowiednią propozycję – mówi prorektor ds. studenckich naszej uczelni, dr hab. inż. Tomasz Królikowski, prof. PK. – Uczelnia ma bogaty program wsparcia studentów. Oferujemy miejsca w domu studenckim z jedną z najniższych odpłatności w Polsce. Wiele atrakcji proponuje przyszłym studentom Parlament Studentów. Mamy studencki teatr, zespół wokalny i chór.

W tym roku jest kilka nowości w ofercie edukacyjnej uczelni. Dwa nowe kierunki studiów uruchomił Wydział Nauk Ekonomicznych. Pierwszy kierunek - International Business – to biznesowe studia I stopnia, na których językiem wykładowym będzie język angielski. Propozycja jest adresowana do osób, które swoją przyszłość widzą w międzynarodowym środowisku biznesowym. Absolwenci będą przygotowani do pracy na stanowiskach specjalistów i menadżerów różnego szczebla, a także jako doradcy bądź konsultanci w przedsiębiorstwach działających w skali międzynarodowej. Studia zapewnią im także umiejętności niezbędne do prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej w uwzględnieniem rynków międzynarodowych.

Druga nowość to studia II stopnia na kierunku Analityka Biznesowa. Kierunek łączy znajomość nowoczesnych metod ilościowych z umiejętnością posługiwania się specjalistycznym oprogramowanie do analizy danych, modelowania, prognozowania symulowania.

Gruntownej zmianie uległ też program studiów na kierunku Europeistyka (Wydział Humanistyczny). Od najbliższego roku akademickiego studia na tym kierunku będą miały profil ogólnoakademicki. Zajęcia w dużym stopniu będą służyć zdobywaniu przez studentów pogłębionej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności prowadzenia badań naukowych. Chodzi m.in. o to, by przygotować kandydatów do Szkoły Doktorskiej Politechniki Koszalińskiej, ale też umożliwić naukę tym, którzy łączą studia z pracą zawodową.