Na zaproszenie – i w siedzibie – Dell Polska i Comp S.A. przedstawiciele służb informatycznych uczelni wzięli udział w warsztatach technologicznych.
– Zajęcia były okazją do poznania nowych trendów i współczesnych wyzwań w zakresie sprzętu komputerowego i wymiany doświadczeń – wyjaśnia Andrzej Antosz, kierownik Uczelnianego Centrum Technologii Informatycznych, pomysłodawca i koordynator wyjazdu.
Warsztaty były nakierowane na obszar cyberbezpieczeństwa i przepisów prawa. Objęły omówienie dyrektyw NIS2 i KSC. NIS2 dotyczy środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu bezpieczeństwa w sieci na obszarze Unii Europejskiej. Weszła w życie w styczniu 2023 r., ale wciąż wymaga staranności i wielu zabiegów przy wprowadzaniu. KSC to Krajowy System Cyberbezpieczeństwa, który ma za zadanie zwiększyć krajowy poziom bezpieczeństwa sieciowego.
Podczas spotkania w Dell Polska grupa uczelnianych informatyków zwiedziła linie technologiczne i produkcyjne fabryki. Zapoznała się z nowoczesnym procesem zarządzania, zabezpieczania i optymalizacji produkcji. – Chodzi przy tym o to, żeby sprzęt komputerowy był w pełni bezpieczny i odporny na coraz to nowe cyberzagrożenia – wyjaśnia Andrzej Antosz.
Więcej o fabryce: cyberdefence24.pl/biznes-i-finanse/fabryka-dell-technologies-w-lodzi-wazny-element-lancucha-dostaw
1200