Gratulacje i podziękowania za organizację ,,Płomieni Zwycięstwa”
Opublikowano 24.05.2024 13:58

Jak co roku, przed i na terenie kampusu Politechniki Koszalińskiej przy ulicy Śniadeckich, odbyła się w maju br. kolejna edycja „Koszalińskich Spotkań z Historią” pod nazwą „Płomienie Zwycięstwa”. To wydarzenie jest realizowane przez uczelnię z szerokim gronem partnerów, w ramach projektu „Politechnika Koszalińska z historią".

Na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji , w tym: pokazy broni i uzbrojenia, prezentacja współczesnego sprzętu wojskowego, plenerowa wystawa dokumentów historycznych i ekspozycja „Umundurowanie i uzbrojenie Wojska Polskiego na przestrzeni dziejów”. A ponadto: konkursy z nagrodami, występy wokalistów i zespołów biorących udział w kolejnej edycji przeglądu „Piosenki patriotycznej i harcerskiej”, konkurs malowania kredą na chodniku, ćwiczenia z celnego strzelania z wykorzystaniem specjalnego urządzenia wspierającego oko strzelca.

Przedstawiciele różnych środowisk, instytucji i organizacji, zaangażowani w przygotowanie wydarzenia byli dzisiaj (24 maja br.) gośćmi dr hab. Danuty Zawadzkiej, prof. PK. Rektor Politechniki Koszalińskiej podziękowała wszystkim za współpracę, przekazując specjalne podziękowania dla członków zespołu organizacyjnego. – Uważam, że ,,Płomienie Zwycięstwa" to coś wyjątkowego na skalę kraju – podkreśliła. – Wyszło pięknie, była to wspólna praca.

Gratulacje odebrali: Katarzyna Królczyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie; Zbigniew Izraelski, prezes Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Perun”; Wojciech Sokołowski członek zarządu organizacji, a równocześnie pełnomocnik rektora ds. szkolenia wojskowego studentów; mjr Dariusz Radziewicz, rzecznik prasowy Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie i Ryszard Szmania, reprezentujący Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Politechnika Koszalińska, Miasto Koszalin, Archiwum Państwowe w Koszalinie, Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun” i Hufiec Ziemi Koszalińskiej.

Fot. Adam Paczkowski/Politechnika Koszalińska