Jak najlepiej kształcić inżynierów środowiska
Opublikowano 21.05.2024 11:09

O sytuacji kierunku inżynieria środowiska dyskutowali w Szczecinie dziekani wydziałów polskich uczelni, na których jest prowadzony ten kierunek. Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Kierunku Inżynieria Środowiska odbył się pod przewodnictwem dr hab. inż. Anny Głowackiej, prof. ZUT, dziekana wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i prof. dr. hab. inż. Roberta Sidełki, dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej.

Zjazd odbył się w dniach 18-19 maja br. Pierwszego dnia dziekani z piętnastu uczelni w Polsce spotkali się z patronami wydarzenia: rektor Politechniki Koszalińskiej, dr hab. Danutą Zawadzką, prof. PK i rektorem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, dr. hab. inż. Jackiem Wróblem, prof. ZUT. W spotkaniu wzięła też udział prezes Północnej Izby Gospodarczej, Hanna Mojsiuk.

W niedzielę (19 maja br.) dziekani spotkali się na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT, by omówić rolę i sytuację kierunku inżynieria środowiska w Polsce.

Tematem dyskusji było także powiązanie nauki z biznesem w tej branży. Z inicjatywy organizatorów powstała statuetka-symbol Zjazdu Dziekanów Kierunku Inżynieria Środowiska. Statuetkę wręczono prof. dr. hab. inż. Bartoszowi Kaźmierczakowi, dziekanowi Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej, bo właśnie we Wrocławiu odbędzie się kolejny zjazd.

Zdjęcia: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny