Narodowe Centrum Nauki ogłosiło kolejną edycję konkursu MINIATURA, w ramach którego można wnioskować o przyznanie środków na realizację badań wstępnych lub pilotażowych, kwerendy, stażu naukowego, wyjazdu badawczego albo wyjazdu konsultacyjnego. Podstawowym celem konkursu jest finansowe wsparcie działania naukowego, służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego, planowanego do złożenia w konkursach NCN lub w innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych.
Czas realizacji działania naukowego nie może przekraczać 12 miesięcy, a wysokość wnioskowanego finansowania, tj. suma innych kosztów bezpośrednich i kosztów pośrednich, musi mieścić się w przedziale od 5000 do 50 000 złotych.
Wniosek konkursowy musi zostać złożony przed podmiot, w którym zatrudniony jest badacz. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające stopień doktora, uzyskany nie wcześniej niż 1 stycznia 2011 r., mające w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną pracę lub co najmniej jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe.
Nowością w tej edycji MINIATURY jest możliwość składania wniosku w języku polskim lub języku angielskim. Jedna osoba może złożyć tylko jeden wniosek, a działanie naukowe w ramach konkursu można realizować tylko raz w całej karierze badawczej.
Konkurs MINIATURA 7 jest realizowany w trybie ciągłym od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. do godz. 16:00.
Nabór wniosków może zostać wstrzymany, jeżeli łączna kwota wnioskowanych nakładów przekroczy dwukrotną wysokość środków finansowych przeznaczonych przez Radę NCN na realizację działań naukowych w konkursie, dlatego warto zaplanować złożenie wniosku we wcześniejszym terminie.
Szczegółowe informacje o konkursie mogą znaleźć Państwo na stronie internetowej NCN.
Biblioteka Główna PK zapewnia pomoc przy opracowaniu planu zarządzania danymi. Do Państwa dyspozycji jest również Biuro Projektów Badawczych, które zapewnia wsparcie w planowaniu budżetu projektu, weryfikacji kwalifikowalności wydatków i zgodności wniosku z wymaganiami konkursowymi.
Kontakt w ramach Biura Projektów Badawczych: Magdalena Małecka oraz Izabela Juszkiewicz