Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf

Przez dwa dni na boiskach uczelni przy ul. Racławickiej odbywały się rozgrywki eliminacji wojewódzkich Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Współgospodarze turnieju to Politechnika Koszalińska i Uczelniany Klub AZS.

Odbywające się w dniach 23 i 24 czerwca br. zmagania to wyjątkowy, bo pierwszy w historii turniej eliminacji wojewódzkich w plażowych rozgrywkach młodzieżowych. Na uczelnianych boiskach o tytuł mistrza walczyły drużyny młodziczek i młodzików (13 -14 lat), juniorów młodszych (15-16 lat) i juniorów starszych (17-18 lat). W sumie o punkty walczyły 24 ekipy ze Szczecina, Sławna, Sianowa i Koszalina (8 drużyn to reprezentanci KU AZS Politechniki Koszalińskiej).

- Chcieliśmy pokazać młodym ludziom, że uczelnia to miejsce, w którym są dobre warunki do poszerzania wiedzy, ale także do realizacji pasji sportowych – wyjaśnia Dariusz Dworaczyk, trener i nauczyciel w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Koszalińskiej.

Turniej był formą promocji samej piłki plażowej, która zdobywa sobie coraz większą popularność i być może zostanie włączona do programu igrzysk olimpijskich w Paryżu (2024 r.).

Znakiem czasów były ograniczenia, które towarzyszyły koszalińskim rozgrywkom. Turniej odbywał się bez udziału publiczności, a na boiskach mogła przebywać limitowa liczba zawodników. Organizatorzy zapewnili środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego.

- Wszyscy jesteśmy spragnieni sportowej rywalizacji. Zadbaliśmy o to, by odbywała się ona w bezpiecznych warunkach – dodaje Dariusz Dworaczyk. Wręczenie pucharów i oficjalne zakończenie rozgrywek odbyło się w środę (24 czerwca br.) wieczorem.

Warto dodać, że w dniach 29-30 sierpnia br. na boiskach Politechniki Koszalińskiej odbędą się zmagania finałowe o mistrzostwo Polski młodzików i młodziczek.

Turnieje w kategorii juniorów zostaną zorganizowane w Kątach Wrocławskich i Sulejowie.

Oficjalne wyniki eliminacji: /ckeditor_assets/attachments/2576/wyniki_eliminacji.pdf

Zdjęcia: Adam Paczkowski/Politechnika Koszalińska

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl