Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf

Popularny niegdyś Klub Studencki Kreślarnia znów będzie tętnił życiem. Za kilka tygodni powinien zostać wybrany wykonawca generalnego remontu.

Kreślarnia to legendarne miejsce na mapie Koszalina. To tu odbywały się najważniejsze wydarzenia studenckie i koncertowały najpopularniejsze krajowe zespoły muzyczne i grupy kabaretowe. Dzięki temu Kreślarnia zdobywała tytuł najlepszego klubu studenckiego w Polsce.

Po latach przerwy klub odzyska dawny blask. W ciągu najbliższych tygodni okaże się, kto wykona jego przebudowę. Przy czym to miejsce nie będzie się już kojarzyć z popularnymi niegdyś dyskotekami. Zgodnie z projektem w budynku powstanie sala sceniczna z widownią.

– Ta sala została tak zaprojektowana, by scenę w łatwy sposób można było przystosować na potrzeby spektaklu teatralnego, koncertu czy występu stand-upowego - wyjaśnia dr hab. inż. Tomasz Królikowski, prof. PK, prorektor ds. studenckich Politechniki Koszalińskiej.

W budynku wyodrębniona zostanie ponadto powierzchnia wystawiennicza oraz miejsce, gdzie swoje pracownie będą miały organizacje studenckie. W ramach inwestycji przewidziano montaż sieci logicznej oraz zakup wyposażenia, m.in. sprzętu scenicznego, oświetlenia, nagłośnienia.

Prof. Tomasz Królikowski podkreśla, że projekt przebudowy był konsultowany z przedstawicielami społeczności studenckiej (Parlament Studentów Politechniki Koszalińskiej). – Studenci zdecydują też, czy pozostaniemy przy nazwie Klub Studencki Kreślarnia, czy przyjmiemy nową – np. Centrum Kultury Studenckiej – dodaje.

Uruchomienie obiektu, po wykonaniu zaplanowanych prac budowlanych i montażu urządzeń, możliwe będzie najprawdopodobniej wiosną 2021 roku.

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl