Nasi studenci na konferencji dotyczącej działalności kół naukowych
Opublikowano 25.05.2022 15:06

Przedstawiciele najaktywniejszych kół naukowych działających na Politechnice Koszalińskiej będą reprezentować naszą uczelnię podczas ogólnopolskiej konferencji, którą organizuje Forum Uczelni Technicznych (FUT). Konferencja odbędzie się w najbliższy weekend (27-29 maja br.) w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Forum Uczelni Technicznych to komisja branżowa Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej reprezentująca środowisko studenckie ponad 30 uczelni technicznych. Jednym z jej celów jest wspieranie aktywności studenckiej i rozwoju naukowego. Właśnie dlatego w najbliższym czasie FUT zorganizuje konferencję, podczas której będą się szkolić przedstawiciele kół naukowych z uczelni technicznych.

– Studenci, którzy działają w kołach naukowych powinni umieć publicznie zaprezentować efekty swojej pracy. Chcemy im umożliwić rozwijanie kompetencji dotyczących autoprezentacji i wystąpień – tłumaczy Aleksandra Zmuda Trzebiatowska, przewodnicząca Forum Uczelni Technicznych a zarazem studentka Zarządzania na Politechnice Koszalińskiej. – Właśnie tej tematyki będzie dotyczyć pierwsze szkolenie. Tematem drugiego szkolenia będzie współpraca zewnętrzna, w tym pozyskiwanie przez koła środków na działalność naukową.

Oba spotkania poprowadzą zaproszeni specjaliści z zewnątrz. Trzeci panel dotyczący organizacji pracy i budowania struktur w kołach naukowych poprowadzą reprezentanci najprężniej działających kół naukowych z różnych uczelni technicznych.

Politechnikę Koszalińską będą reprezentować studenci z Koła Pasjonatów Elektroniki działającego na Wydziale Elektroniki i Informatyki naszej uczelni: Bartosz Sokół, Michał Kopiel i Mikołaj Dutkiewicz. W konferencji weźmie też udział Paweł Karcz z Koła Naukowego Optimus działającego w Filii Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku.

Na zdjęciu:studenci z Koła Pasjonatów Elektroniki: Michał Kopiel i Sergey Budarin podczas ubiegłorocznej Konferencji Młodych Pracowników Nauki.

Zdjęcie: Adam Paczkowski/Archiwum Politechniki Koszalińskiej