Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
2021-03-31

Nominacja dla profesora Waldemara Kuczyńskiego

Postanowieniem z 22 marca 2021 r. Prezydent RP Andrzej Duda nadał dziekanowi Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej dr. hab. inż. Waldemarowi Kuczyńskiemu, prof. PK tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinach: inżynieria mechaniczna oraz inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka. Prof. Waldemar Kuczyński dołączył do grona profesorów tytularnych PK.
więcej
2021-03-31

Naukowiec PK redaktorem specjalnego wydania międzynarodowego czasopisma

Dr hab. inż. Stanisław Duer, prof. PK z katedry Energetyki Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej został zaproszony przez szwajcarskie wydawnictwo MDPI do pełnienia funkcji redaktora specjalnego wydania pisma naukowego „Energies”, które będzie poświęcone inteligentnym systemom wspomagającym użytkowanie i eksploatację obiektów technicznych.
więcej
2021-03-29

Zaprojektują optymalny dom z drewna

Naukowcy z Politechniki Koszalińskiej wspólnie z firmą ITS pracują nad stworzeniem optymalnej przegrody budowlanej stosowanej w budownictwie szkieletowym drewnianym. Dzięki temu na Pomorzu będzie mogło powstać więcej wygodnych domów o takiej konstrukcji.
więcej
2021-03-16

Nowa publikacja Politechniki Koszalińskiej

"Sprawdź, co się dzieje w nauce 2020" to najnowsza publikacja Politechniki Koszalińskiej. Publikacja opisuje najważniejsze wydarzenia z życia naukowego naszej uczelni, jakie miały miejsce w ubiegłym roku. Ma na celu przybliżenie projektów badawczych, które realizują nasi naukowcy.
więcej
2021-02-17

Inżynierowie z dyplomami i gratulacjami

Absolwenci Politechniki Koszalińskiej odnieśli sukcesy w zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) konkursie na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym. Dyplomy i podziękowania właśnie dotarły do laureatów i promotorów ich prac.
więcej
2021-02-03

Ciekawe wyniki badań naszego naukowca

Naukowiec z Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej przeprowadził badania dotyczące wyznaczania lokalnych parametrów pływowych będących miernikiem elastycznej reakcji naszej planety na naprężenia wywołane pływowymi przemieszczaniami mas ziemskich. Wyniki badań mogą znaleźć zastosowanie w precyzyjnych pomiarach geodezyjnych.
więcej
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl