Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
2020-12-22

Nasz naukowiec pokieruje międzynarodowym projektem badawczym

Z przyjemnością informujemy, że międzynarodowy zespół naukowców pracujący pod kierunkiem dr. Grzegorza Kwiatkowskiego, prof. PK z Wydziału Nauk Ekonomicznych, uzyskał wsparcie finansowe z programu „Granty Interwencyjne” na realizację projektu badawczego pt. „Odporność sektora przemysłu spotkań w czasach niepewności”. Wysokość dofinansowania wynosi 224 tys. 670 zł.
więcej
2020-11-30

Naukowcy korzystają z mądrości pszczół i mrówek

Inspiracją do powstania algorytmów inteligencji roju jest świat natury, na przykład zachowania mrówek. Tego typu algorytmy są wykorzystywane m.in. na potrzeby zarządzania – podkreśla w rozmowie z Polską Agencją Prasową dr hab. inż. Adam Słowik, prof. PK, kierownik Katedry Inżynierii Komputerowej Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej.
więcej
2020-11-12

Jak prasa postrzega Internet?

Ideologia polityczna nie pozostaje bez wpływu na rozwój nowych technologii, a technologie mogą być narzędziem w osiąganiu celów politycznych – to główny wniosek z badań naukowych przeprowadzonych przez kierownika Katedry Studiów Europejskich i prorektora naszej uczelni dr. hab. Krzysztofa Wasilewskiego, profesora PK.
więcej
2020-10-28

O innowacjach w regionach peryferyjnych

Dr Patrycjusz Zarębski, naukowiec z Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej, realizuje projekt badawczy dotyczący innowacji w regionach peryferyjnych. Badania wspiera Narodowe Centrum Nauki.
więcej
2020-10-26

Informatyka da wsparcie menedżerom

Naukowiec z Katedry Podstaw Informatyki i Zarządzania Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej pracuje nad metodą, która pomoże decydentom w zarządzaniu personelem. Realizacja projektu uzyskała finansowe wsparcie Narodowego Centrum Nauki.
więcej
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl