Doktoranci II roku przygotowują się do oceny śródokresowej
Opublikowano 25.06.2026 15:34

Doktoranci II roku prezentują wyniki swoich badań przed zbliżającą się oceną śródokresową – jednym z najważniejszych etapów kształcenia w Szkole Doktorskiej Politechniki Koszalińskiej. W czwartek (25 czerwca) rezultaty pracy badawczej przedstawiły te osoby, które przygotowują rozprawy doktorskie w ramach dyscypliny Ekonomia i finanse.

Podczas seminarium na Wydziale Nauk Ekonomicznych zaprezentowali się:

- Karolina Willa – „Innowacje technologiczne jako czynnik determinujący efektywność finansową działalności zakładów ubezpieczeń gospodarczych w Polsce", promotor: dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK; 

- Dominik Katarzyński – „Gospodarcze implikacje transformacji energetycznej w państwach Unii Europejskiej", promotor: dr hab. Grzegorz Przekota, prof. PK.

Każdemu wystąpieniu towarzyszyła sesja pytań i odpowiedzi. Członkowie rady dyscypliny przedstawiali uwagi i wskazówki dotyczące dalszych etapów prac.

Ocena śródokresowa jest jednym z najważniejszych etapów kształcenia w Szkole Doktorskiej. Odbywa się po drugim roku studiów i polega na ocenie realizacji indywidualnego planu badawczego oraz postępów prac nad rozprawą doktorską (doktorant prezentuje swój plan badawczy i zrealizowane zamierzenia przed trzyosobową komisją). Ocena pozytywna umożliwia doktorantowi dalsze kształcenie się w Szkole Doktorskiej. Przystąpi do niej łącznie 15 doktorantów.

Warto dodać, że podczas czwartkowego seminarium z dyscypliny Ekonomia i finanse swoje zamierzenia badawcze przedstawiła doktorantka I roku: Katarzyna Sobolewska. Tytuł jej pracy: „Uwarunkowania decyzji oszczędnościowych – perspektywa pokolenia Z”, promotorem jest dr hab. Grzegorz Przekota, prof. PK.

Zdjęcia: Adam Paczkowski/Politechnika Koszalińska