Finał XXIV edycji konkursu „Bieg po Indeks”
Opublikowano 02.07.2021 13:01


2 lipca br. zakończyła się XXIV edycja konkursu „Bieg po Indeks”, organizowanego przez Politechnikę Koszalińską i samorząd miejski Koszalina. Podsumowanie i wręczenie nagród najlepszym uczniom odbyło się w koszalińskim ratuszu. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności oraz lepiej przygotować się do egzaminu maturalnego z fizyki, matematyki i informatyki. Nagrody wręczyli: rektor Politechniki Koszalińskiej dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK, dr hab. inż. Tomasz Królikowski, prof. PK - prorektor ds. studenckich oraz zastępca prezydenta Koszalina Przemysław Krzyżanowski. Ceremonię wręczenia nagród poprowadził dr hab. inż. Czesław Łukianowicz, prof. PK.

Nagrody w tegorocznej edycji otrzymało 17 finalistów oraz 8 szkół. Oto trójka najlepszych: Michał Jankowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie, Marcin Rolbiecki z I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie i Jakub Kumorek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio: 1000 zł, 750 zł i 500 zł oraz upominki. Dodatkowo zwycięzcy, którzy zdecydują się studiować na Politechnice Koszalińskiej, otrzymają stypendium w wysokości 3000 zł, 2500 zł i 2000 zł na pierwszy semestr.

Nagrody finansowe otrzymali także nauczyciele, których podopieczni zajęli miejsca od pierwszego do trzeciego: Julianna Wawrzyniak, Marcin Hesse oraz grupa dydaktyków ze Szczecinka: Grażyna Mielnik, Agnieszka Pawlak-Gieniusz i Piotr Okuniewicz.

Dyrektorzy najlepszych szkół: Rafał Janus (I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie), Edward Mazur (I LO w Bytowie) oraz Wiktor Kamieniarz (II LO im. Wł. Broniewskiego) otrzymali dyplomy, puchary oraz drukarki 3d z filamentem.

Nagrodzono także dwóch najlepszych uczniów ze szkół technicznych: Wojciecha Pindora (Technikum w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim) oraz Korneliusza Wojnicza (Zespół Szkół nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie).

Do udziału w tegorocznej edycji zgłosili się uczniowie z 21 szkół. Konkurs przebiegał w 3 etapach: dwa odbyły się drogą e-learningu, III finałowy miał miejsce w obiektach Politechniki Koszalińskiej. Uczestnicy mieli do rozwiązania 5 zadań, z zestawu obejmującego 15 zadań w tym: 5 z informatyki, 5 z fizyki oraz 5 z matematyki. Wśród 41 finalistów konkursu 31 osób zadeklarowało chęć podjęcia studiów w Politechnice Koszalińskiej.

fot. Adam Paczkowski/Politechnika Koszalińska