21. edycja największych targów pracy w regionie coraz bliżej
Opublikowano 03.04.2024 13:24

Za nami konferencja prasowa zapowiadająca 21. edycję Środkowopomorskich Targów Pracy GlobalLogic Job Fair 2024, organizowaną przez Politechnikę Koszalińską wspólnie z szerokim gronem partnerów. Impreza odbędzie się 18 kwietnia br., w godz. 10-14, w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Śniadeckich 4 w Koszalinie.

Wydarzenie adresowane jest do osób poszukujących staży, praktyk i pracy, tych, którzy chcą zmienić miejsce zatrudnienia, osób poszukujących informacji o rynku pracy lub planujących ścieżkę kariery. W targach wezmą udział reprezentanci wielu branż, z Koszalina i regionu, a także międzynarodowych przedsiębiorstw, które tutaj mają swoje siedziby.

W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział przedstawiciele podmiotów uczestniczących w wydarzeniu. Obecny był Piotr Jedliński, prezydent Koszalina. Samorząd jest od wielu lat stałym partnerem uczelni przy organizacji targów. Uczelnię reprezentowali: rektor dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK i dr hab. Krzysztof Wasilewski, prof. PK, prorektor ds. kształcenia.

Rektor opowiedziała o roli jaką pełnią targi w Koszalinie i podkreśliła znaczenie współpracy pomiędzy uczelnią, instytucjami i firmami: - Dzisiejsza konferencja też pokazuje integrację na różnych poziomach – mówiła prof. Danuta Zawadzka. – Współpracę między przedsiębiorcami, samorządem terytorialnym i uczelnią. Wspólne działania dotyczą wielu aspektów działalności: wspierania dydaktyki, tworzenia laboratoriów dydaktycznych, programów rozwojowych nakierowanych na kształcenie studentek i studentów.

Przedstawiciele przedsiębiorstw zwrócili uwagę na rolę Politechniki Koszalińskiej w kształceniu przyszłej kadry.  - Jestem absolwentką, co wpisuje się strategię i4B – powiedziała Katarzyna Żuromska, People and Culture Specialist w firmie i4B. – Nasza firma zatrudnia absolwentów i studentów, co stanowi 90 proc. wszystkich zatrudnionych osób. Politechnice Koszalińskiej zawdzięczamy młodych inżynierów z ogromnym potencjałem.

Podczas konferencji prasowej sponsorzy i partnerzy wydarzenia informowali, jakie atrakcje czekają na zwiedzających. – Skupimy się na najnowszym pomyśle – projekcie stażowym, realizowanym w porozumieniu z Politechniką Koszalińską – powiedziała Joanna Subalska, HR Manager w Espersenie. – Podczas targów chcielibyśmy atrakcyjnie przedstawić go młodym ludziom.

Warto przypomnieć, iż w styczniu br. uczelnia z firmą Espersen podpisała umowę o współpracy dotyczącą płatnych staży dla studentów i absolwentów. Program nosi nazwę „Espersen Catch the wave”.

Patronem tytularnym targów, jak co roku, jest firma GlobalLogic, wiodącymi partnerami gospodarczymi – GEA, Espersen, Nsure.com, a partnerami strategicznymi – i4B sp. z o.o. i Radiometer. Patronat honorowy nad targami objęli: marszałek województwa zachodniopomorskiego, wojewoda zachodniopomorski i prezydent Koszalina.

Konferencja prasowa była transmitowana – i obecnie jest dostępna – na profilu FB Politechniki Koszalińskiej przez uczelniane Studio HD Platon

Zdjęcia: Wojciech Szpak/Politechnika Koszalińska