XX Perły Biznesu – biznes koszaliński doceniony
Opublikowano 09.02.2024 09:22

Jedno z najważniejszych w regionie wydarzeń biznesowych roku, podczas którego przyznawane są prestiżowe nagrody „Perły Biznesu”, odbyło się w czwartek (8 lutego br.) w Szczecinie. W jubileuszowej XX edycji koszalińskie środowisko biznesowe zostało szczególnie docenione. W gali uczestniczyła dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK, rektor Politechniki Koszalińskiej.

Pomysłodawcą i organizatorem zachodniopomorskich „Pereł Biznesu” jest – wydawany w Szczecinie – magazyn gospodarczy „Świat Biznesu”. Politechnika Koszalińska wielokrotnie w ostatnich latach gościła na łamach pisma, którego wydawcą i redaktorem naczelnym jest Włodzimierz Abkowicz.

Jak co roku, nagrody w kategoriach: osobowość biznesu i wydarzenie gospodarcze przyznała kapituła konkursu. Prof. Danuta Zawadzka uczestniczy w pracach tego prestiżowego grona ekspertów biznesowych.

Nagrodę główną w kategorii osobowość biznesu otrzymała Agnieszka Chmielewska, prezeska i właścicielka firmy dogadamycie.pl z Koszalina, pierwszego polskiego internetowego serwisu tłumaczeń z języków obcych. W tej samej kategorii przyznano cztery wyróżnienia firmom z Wałcza i Szczecina. Wyróżnienie za wydarzenie gospodarcze 2023 roku otrzymała firma North.pl z Koszalina za inicjatywę „Naprawiaj, nie wyrzucaj”.

Podczas gali wręczono również nagrody pod nazwą „Gwiazdy Świata Biznesu” dla przedsiębiorców. Jedna ze statuetek powędrowała do Hanna Mojsiuk, wiceprezeski firmy motoryzacyjnej Mojsiuk Mercedes, prezeski Północnej Izby Gospodarczej.

Serdecznie gratulujemy!