Dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK w Komitetecie Nauk o Finansach PAN
Opublikowano 27.11.2023 15:22

Zakończyły się wybory do Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk (PAN). Dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK, rektor Politechniki Koszalińskiej została właśnie członkiem Komitetu Nauk o Finansach PAN.

Wybory zakończyły się 24 listopada br., wyniki poznaliśmy dzisiaj (27 listopada br.). Zostały przeprowadzone w odniesieniu do 71 Komitetów Naukowych PAN. W głosowaniu uczestniczyli pracownicy samodzielni, w przypadku Komitetu Nauk o Finansach z dyscypliny Ekonomia i Finanse.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie środowiska naukowego, w którym funkcjonuję –  powiedziała prof. Danuta Zawadzka. – Poza zobowiązaniem do realizacji badań na najwyższym poziomie, wybór ten oznacza także włączenie się w proces tworzenia warunków rozwoju dyscypliny finanse w Polsce. Jestem bardzo dumna i cieszę się, że Politechnika Koszalińska będzie miała reprezentantką w Komitecie Nauk o Finansach PAN.

Poza rektor dr hab. Danutą Zawadzką, prof. PK, w Komitetach Naukowych Polskiej Akademii Nauk (PAN) znalazło się również kilku innych naukowców Politechniki Koszalińskiej. Rektor senior prof. dr hab. inż. Tadeusz Bohdal został wybrany do Komitetu Termodynamiki i Spalania, natomiast dr hab. inż Grzegorz Bocewicz, prof. PK do Komitetu Inżynierii Produkcji PAN.

 

fot. Adam Paczkowski / Politechnika Koszalińska