UTW: wszystko, co powinniśmy wiedzieć i wizyta w obserwatorium
Opublikowano 26.05.2023 08:41

Regularnie odbywające się zajęcia, w których uczestniczą słuchaczki i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW), dotyczą różnych obszarów życia i spraw publicznych. Tylko w ostatnich tygodniach, seniorki i seniorzy wysłuchali wykładów dotyczących: „Naturoterapii”, poprowadzonych przez bioenergoterapeutę Witolda Jabłońskiego (na zdjęciu obok), „Profilaktyki prozdrowotnej w kierunku wykrywania raka jelita grubego”, o której mówiła Beata Niestryjewska, koordynatora projektu „Wiem, badam się, zapobiegam” i „Seksualności w późnej dorosłości”
– ten ostatni temat, z dużym wyczuciem i poczuciem humoru, przedstawili: Aleksandra Lachowicz, seksuolog i Henryk Zabrocki, pedagog, doradca rodzinny, terapeuta i edukator seksualny.

Obserwatorium Astronomiczne (OA) w Koszalinie od lat współpracuje z Politechniką Koszalińską. Nie tylko dlatego, że jego kierownikiem jest dr hab. inż. Robert Suszyński, prof. PK z Wydziału Elektroniki i Informatyki oraz koordynator uczelnianego Studia HD Platon. Podczas cyklu spotkań, OA odwiedzili słuchacze i słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prof. Robert Suszyński omówił budowę Układu Słonecznego.