Dzień otwarty w Szkole Doktorskiej
Opublikowano 24.05.2023 09:31


Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem studiów doktorskich, to koniecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły Doktorskiej Politechniki Koszalińskiej! W czasie wydarzenia będziesz miał okazję poznać naszych wykładowców, porozmawiać z doktorantami i dowiedzieć się więcej o zasadach rekrutacji. Na spotkaniu zostaną przekazane informacje o metodologii badań naukowych, definiowaniu problemów badawczych oraz kształceniu w szkole doktorskiej. Będziesz mógł zapytać o szczegóły związane z procesem rekrutacji oraz realizacją doktoratu. Wydarzenie odbędzie się 12 czerwca 2023 r. o godzinie 15:30 w sali 202 budynek I przy ulicy Śniadeckich 2 w Koszalinie.

Dołącz do nas, a poznasz fascynujący świat nauki i uzyskasz cenne informacje na temat podjęcia studiów doktorskich!


O Szkole Doktorskiej Politechniki Koszalińskiej

Celem Szkoły Doktorskiej Politechniki Koszalińskiej jest kształcenie doktorantów oraz wspieranie ich w przygotowaniu rozprawy doktorskiej i uzyskaniu stopnia naukowego doktora. Przygotowujemy do uzyskania stopnia doktora w sześciu dyscyplinach naukowych:

· inżynieria mechaniczna,
· inżynieria lądowa, geodezja i transport,
· automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne,
· ekonomia i finanse,
· nauka o polityce i administracji
· sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.

Kształcenie w szkole doktorskiej jest bezpłatne, prowadzone w trybie stacjonarnym i trwa 8 semestrów. Każdy doktorant otrzymuje wysokie stypendium, które można pobierać razem z innymi stypendiami. Podjęcie studiów doktorskich to możliwość rozpoczęcia kariery akademickiej, rozwoju umiejętności badawczych, zwiększenia szans na awans w pracy, dostępu do nowej wiedzy i perspektyw, rozwoju sieci kontaktów oraz satysfakcji z nauki i pracy badawczej. Kształcenie w szkole doktorskiej daje wiele korzyści, zarówno dla Twojego rozwoju osobistego i naukowego, jak również kariery zawodowej.