Biblioteka świętowała swoje 55-lecie
Opublikowano 30.03.2023 08:06

To było prawdziwe święto kultury czytania, korzyści wynikających z rozwoju intelektualnego i tradycji kultywowanych przez podmiot z dorobkiem i potencjałem, budujący możliwie najlepsze relacje ze studentami, studentami i pracownikami Politechniki Koszalińskiej.

Biblioteka uczelniana, podobnie jak cała uczelnia, obchodzi w tym roku 55-lecie powołania. Z tej okazji wczoraj (30 marca br.) wieczorem w Centrum Kultury Studenckiej Kreślarnia odbyło się spotkanie rocznicowe, połączone z inauguracją cyklu „Koszalińskie Spotkania Bibliotekarzy”.

Poza gospodarzami, reprezentowanymi przez dyrektorkę Mariolę Jackiewicz i Janusza Wieruckiego, pracownika biblioteki (w roli prowadzących) gości powitali: rektor dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK i rektor senior prof. dr hab. inż. Tadeusz Bohdal. Rektorzy pogratulowali bibliotekarkom i bibliotekarzom rocznicy i złożyli życzenia szybkiej przeprowadzki do nowej siedziby – w Cognitarium.

Prof. Danuta Zawadzka podziękowała za długoletnią pracę Hannie Rok, która pracę w bibliotece rozpoczęła w styczniu 1983 r., a zakończyła w lutym br.

Spotkanie odbyło się pod hasłem „Cognitarium przestrzenią do wspólnych działań”. Przedstawiciele bibliotek, które wejdą w skład Centrum Wiedzy zaprezentowali działalność swoich placówek, a Oskar Grąbczewski z OVO Grąbczewscy Architekci zabrał uczestników na spacer wirtualny po obiekcie, który jego pracownia zaprojektowała.

Za zakończenie odbyło się spotkanie z gościem specjalnym, popularnym i poczytnym dziennikarzem i satyrykiem Michałem Ogórkiem.