Finał XIII edycji Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego
Opublikowano 17.03.2023 08:00

Uczniowie z Koszalina i Gorzowa Wielkopolskiego zdobyli najwyższe laury w XIII edycji Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego, który zorganizował Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej.

Finał XIII edycji zmagań anglistycznych odbył się 15 marca br. na Wydziale Humanistycznym. W konkursie wzięli udział uczniowie z 35 szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego.

W pierwszym (szkolnym) etapie uczestniczyło 695 uczniów, z których została wyłoniona 20-osobowa grupa finalistów. Po egzaminie pisemnym 10 osób zostało zakwalifikowanych do części ustnej, która składała się z dwóch zestawów pytań: ogólnych i tematycznych. Autorami testów w obu etapach byli wykładowcy Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej.

W XIII edycji konkursu pytania kulturowe dotyczyły polityki amerykańskiej. Autorem pytań była stypendystka programu Fulbrighta ETA goszcząca na Wydziale Humanistycznym Mary Mei, która także brała udział w pracach komisji. Nagrody ufundował Wydział Humanistyczny oraz Wydawnictwo Pearson.

Finałowa trójka to następujący uczniowie: I miejsce - Adam Żekieć, uczeń I LO w Koszalinie (naucz. Anna Muchowska); II miejsce - Zofia Dys, uczennica I LO w Koszalinie (naucz. Anna Muchowska); III miejsce Jędrzej Kordaś, uczeń I LO w Gorzowie Wielkopolskim (naucz. Anna Korytowska).

Finaliści pochwalili się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Organizatorzy konkursu dziękują nauczycielom i ich wychowankom za liczny udział w konkursie oraz zaprosić do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Konkurs przygotowały i poprowadziły: dr hab. Brygida Gasztold, prof. PK; mgr Monika Ziętek; mgr Anna Hajek; mgr Agnieszka Fleszar.