Wykładowczynie Wydziału Architektury i Wzornictwa na wystawie „Fala”
Opublikowano 25.11.2022 08:08

Przed nami wernisaż 16. edycji wystawy interdyscyplinarnej „Fala”. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada br. o godz. 18. w Centrum Kultury 105 (CK 105) w Koszalinie. Z tego miejsca uczestnicy spotkania przemaszerują pod budynek Amfiteatru. Na dachu obiektu będą mogli zobaczyć projekcję multimedialną, specjalnie na tę okazję przygotowaną. Jej autorkami są: dr Aleksandra Gołdyn-Witkowska i dr Paulina Kminikowska z Wydziału Architektury i Wzornictwa (WAiW) Politechniki Koszalińskiej.

– Stworzyłyśmy dwa osobne projekty: „Immersję” i „Drogę” – tłumaczy dr Aleksandra Gołdyn-Witkowska. – Nasza praca to kompilacja kontrastowych form geometrycznych, wyświetlanych w rytm muzyki.

– Projekcja na zadaszeniu Amfiteatru ma tworzyć swoisty portal między światem rzeczywistym, a światem niekończącej się drogi możliwości wyrażania idei – dodaje dr Paulina Kminikowska.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „droga”. Na wystawie będzie można obejrzeć prace blisko 40 artystów. Wśród nich znajdziemy dwie autorstwa dr hab. Moniki Zawierowskiej-Łozińskiej, prof. PK. Autorka zaprezentuje plakat i obiekt ceramiczny.

– Droga zawsze kojarzy się ze zmianami, odkrywaniem, czasem z niebezpieczeństwem – tłumaczy autorka. – W drodze opuszczamy miejsce, gdzie są nasze korzenie lub wracamy do niego. Obiekt „droga” powstał specjalnie na „Falę”. Tytuł był inspiracją do stworzenia ceramicznej formy przestrzennej, symbolizującej słup graniczny/piec/urnę/ognisko domowe, na którym znajdują się słowa – hasła w wielu językach.

Wystawa będzie czynna do 31 grudnia br. Zgromadzone prace można oglądać zarówno w Bałtyckiej Galerii Sztuki w CK 105, jak i Galerii Amfiteatr. Katalog wystawy dostępny jest na stronie organizatora: https://drive.google.com/file/d/115T0WtN7pztxelWBqa9SEKBsJzEFGcX3/view.

fot. Aleksandra Gołdyn-Witkowska, Monika Zawierowska-Łozińska