Władze uczelni z wizytą w firmie Bumar
Opublikowano 23.11.2022 13:58

Przedstawiciele Politechniki Koszalińskiej byli dzisiaj (23 listopada br.) z wizytą w Fabryce Maszyn Bumar Koszalin. Uczelnię reprezentowali między innymi: rektor dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK, prorektor ds. nauki dr hab. inż. Błażej Bałasz, prof. PK oraz prof. dr hab. inż. Waldemar Kuczyński, dziekan Wydziału Mechanicznego (WM).

Bumar-Koszalin to firma z 70-letnią tradycją i doświadczeniem. Specjalizuje się w produkcji podnośników pożarniczych, a także podnośników montażowych, wykorzystywanych do wszelkich prac na wysokościach roboczych od 10 do 40 m. Zarówno konstrukcje podnośników, jak również ich wygląd jest wynikiem pracy własnego biura konstrukcyjnego.

Goście w towarzystwie prezes firmy Małgorzaty Malatyńskiej zwiedzili przedsiębiorstwo. Spotkanie dotyczyło nawiązania i realizacji współpracy w obszarze projektowania, optymalizacji i badania elementów konstrukcji, będących w ofercie produkcyjnej Bumaru. 16 grudnia br. odbędzie się rewizyta. Przedstawiciele Bumaru odwiedzą WM, a następnie kampus przy ulicy Śniadeckich.

fot. Adam Paczkowski