Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf

100 dni od zaprzysiężenia Joe Bidena na prezydenta USA, 29 kwietnia br., Koło Naukowe „Politolog” na Uniwersytecie Szczecińskim zorganizowało spotkanie online, którego gościem był dr hab. Krzysztof Wasilewski, prof. PK, prorektor ds. kształcenia i kierownik Katedry Studiów Regionalnych i Europejskich Wydziału Humanistycznego (WH) Politechniki Koszalińskiej (PK).

Prof. Krzysztof Wasilewski wygłosił wykład o dotychczasowych decyzjach, dokonaniach i porażkach nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych pod tytułem „Czy rządy Joe Bidena zatrzymają rosnącą polaryzację polityczną w USA?”. 

Zmiana gospodarza Białego Domu stała się dobrym pretekstem do szerszego omówienia przemian politycznych w amerykańskim społeczeństwie i ich konsekwencji dla USA i świata. Po wykładzie studenci z koła „Politolog” napisali na FB: „Dziękujemy za ciekawe spotkanie i równie ciekawą dyskusję. Warto dodać, że było nas dość sporo, więc temat musiał być ciekawy nie tylko dla naszej ekipy”. 

Pierwsze dni prezydentury Joe Bidena skomentowali także inni politolodzy z Wydziału Humanistycznego PK. Wypowiedzi dostępne są na profilu FB WH: https://www.facebook.com/Wydzia%C5%82-Humanistyczny-Politechniki-Koszali%C5%84skiej-176179012578446/

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl