Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf

Akt powołania nowej prodziekan Wydziału Elektroniki i Informatyki wręczyła dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK, rektor Politechniki Koszalińskiej, w towarzystwie prorektorów uczelni i prodziekanów wydziału, a następnie o tej decyzji poinformowani zostali uczestnicy kolegium rektorskiego.

Bardzo liczę na naszą dobrą współpracę – podkreśliła rektor Politechniki Koszalińskiej. – Dotąd była bardzo dobra. Pani doktor koordynuje staże na wydziale. To projekt, który ma same sukcesy. Pani doktor ma wszystkie cechy, które powinien mieć prodziekan. Jest otwarta, komunikatywna, pracowita. Liczę na pozytywne rezultaty naszej współpracy.

Po odebraniu aktu powołania nowa prodziekan powiedziała: – Robert [Berezowski] wysoko zawiesił poprzeczkę. Miałam wątpliwości, czy dam radę i spełnię się w roli prodziekana. W końcu jednak zdecydowałam się, traktując powołanie jako pewnego rodzaju wyzwanie. Lubię wyzwania.

 

Dr inż. Katarzyna Jagodzińska (ur. 1979 r.) jest absolwentką Wydziału Elektroniki i Informatyki, gdzie w 2004 r ukończyła studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Od tego też roku jest związana zawodowo z tym wydziałem. 

Początkowo pracowała na stanowisku asystenta w Katedrze Telekomunikacji, a w 2012 r. po uzyskaniu stopnia doktora w dyscyplinie Elektronika (rozprawa doktorska nt. „Metody poszukiwania efektywnych konstrukcji elektrycznie małych anten liniowych”) rozpoczęła pracę na stanowisku adiunkta.  

Obszar jej działalności naukowo-badawczej dotyczy radiokomunikacji, a zwłaszcza teorii pola elektromagnetycznego oraz projektowania anten. Jest autorką wielu artykułów naukowych oraz członkiem europejskiego stowarzyszenia EurAAP (European Association on Antennas and Propagation) i Stowarzyszenia Elektryków Polskich. W latach 2019-2020 była organizatorką i przewodniczącą dwóch międzynarodowych sesji w ramach międzynarodowej konferencji EuCAP( European Conference on Antennas and Propagation). 

Oprócz aktywnej działalności naukowej, dr inż. Katarzyna Jagodzińska prowadzi zajęcia dydaktyczne na kierunku Elektronika i Telekomunikacja w trakcie których przekazuje wiedzę z zakresu radio i telekomunikacji. 

Swoją wiedzę propaguje również w postaci wykładów popularno-naukowych realizowanych w trakcie Festiwali Nauki, Dni Otwartych, na zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży na Politechnice Koszalińskiej.

Poza realizowaniem badań naukowych i dydaktycznych,  dr inż. Katarzyna Jagodzińska jest od 2018 r. koordynatorem programu stażowego skierowanego do studentów Wydziału Elektroniki i Informatyki realizowanego w ramach Projektów POWER. 

Prywatnie, dr inż. Katarzyna Jagodzińska uwielbia podróże, z pasją uczestniczy w zajęciach zumby oraz posiada trzeci stopień szkoleniowy (III KYU) w judo.

fot. Justyna Horków / Politechnika Koszalińska

Dr inż. Katarzyna Jagodzińska (na zdjęciu 4 z lewej) w towarzystwie władz Politechniki Koszalińskiej oraz Wydziału Elektroniki i Informatyki PK.

Dr inż. Katarzyna Jagodzińska otrzymała akt powołania na stanowisko prodziekana. Na zdjęciu z dziekanem Wydziału Elektroniki i Informatyki (WEiI) PK, dr. inż. Grzegorzem Bocewiczem, prof. PK (po prawej)
oraz dr. inż. Bogdanem Strzeszewskim, prodziekanem ds. kształcenia WEiI. 

 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl