Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
2021-01-08

Rektor Politechniki Koszalińskiej dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK i prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Tomasz Królikowski, prof. PK, podpisali 7 stycznia br. umowę na realizację projektu „Uczelnia dostępna – Politechnika Koszalińska”. Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 4,8 mln zł Politechnika Koszalińska stanie się jeszcze bardziej przyjazna dla osób z niepełnosprawnością, w tym studentów.

Projekt przewiduje likwidację barier architektonicznych w obiektach uczelni, w tym np. montaż windy w budynku Wydziału Architektury i Wzornictwa, adaptację 10 toalet w różnych budynkach uczelni, montaż schodołazów, doposażenie pracowni, a przede wszystkim powstanie Biura Osób Niepełnosprawnych.

Poza tym opracowane zostaną procedury, które pomogą osobom z niepełnosprawnością na wszystkich etapach kształcenia i zapewnią im niezbędne wparcie technologiczne. W planie są również alternatywne zajęcia sportowe, językowe i wsparcie psychologiczne.

Fot. Justyna Horków/Politechnika Koszalińska

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl