Uczelnia obecna na promocji „Gry Szyfrów”
Opublikowano 23.09.2022 15:03

Dzięki wspólnemu z Bałtyckim Stowarzyszeniem Miłośników Historii „Perun” stanowisku wystawienniczemu, Politechnika Koszalińska była obecna na promocji projektu edukacyjnego „Gra Szyfrów”. Wydarzenie, zorganizowane przez Instytut Pamięci Narodowej, odbyło się 22 września br. na placu przed Amfiteatrem. Uczelnię reprezentował Wojciech Sokołowski, pełnomocnik rektora ds. Legii Akademickiej i członek „Peruna”.

Koszalin był jednym z 20 miast w Polsce, które odwiedził Mobilny Showroom promujący grę służącą nie tylko rozrywce, ale także edukacji historycznej. Przybliża ona grającym realia wojny polsko-bolszewickiej (1919-1921), pracę oraz dokonania polskich kryptologów z tamtego okresu. Na towarzyszącej spotkaniu wystawie można było zagrać i zmierzyć się z wyzwaniami kryptologicznymi. Gra była dostępna na VR i na PC.

Na stanowisku Politechniki Koszalińskiej uczestnicy promocji, w tym uczniowie szkół koszalińskich, mogli także podziwiać rezultaty pracy uczelnianego Centrum Druku 3D Wydziału Mechanicznego. Poprzez precyzyjny wydruk przedmiotów, centrum między innymi pomaga w rekonstrukcji i odtwarzaniu zabytkowych elementów: wyposażenia pojazdów, uzbrojenia lub architektury małej. Więcej o grze