Politechnika Koszalińska partnerem Koszalin BassFest
Opublikowano 23.09.2022 08:08

W ramach – realizowanego od 2020 r. – projektu „Politechnika Koszalińska wspiera kulturę”, uczelnia jest partnerem II Festiwalu Koszalin BassFest – cyklu koncertów, którego wspólnym mianownikiem jest kontrabas. Pierwsza edycja wydarzenia została wyróżniona podczas VI Forum Made in Koszalin 2021 laurem „Made in Koszalin” (w kategorii „Kultura i desing:) oraz Nagrodą Prezydenta Koszalina w dziedzinie kultury (kategoria „Kulturalna inicjatywa roku”).

Pod koniec czerwca br. blisko 20 uczniów szkół muzycznych z całego kraju, w tym z Warszawy, Torunia i Bydgoszczy, wzięło udział w warsztatach Bass Baltica 2022, które odbyły się na Politechnice Koszalińskiej. Od tego czasu datuje się współpraca z organizatorem wydarzenia Fundacją BassFest. Zajęcia zwieńczył koncert młodych muzyków, który odbył się w Centrum Kultury Studenckiej Kreślarnia.

Na tegoroczną edycję Koszalin BassFest składają się trzy osobne koncert, wszystkie w Filharmonii Koszalińskiej. Pierwszy i inauguracyjny, z udziałem formacji Lunatic Quartet, odbył się 17 września br. Drugi został zaplanowany na 23 września br., wtedy zagra Dikanda. Ostatnia odsłona to występ Michał Bąk Quartetto, który przewidziano na 24 września br.