Politechnika na Kongresie Kultury
Opublikowano 23.09.2022 07:07

Politechnika Koszalińska weźmie udział w – zaplanowanym na 14-15 października br. – i realizowanym przez Urząd Miejski w Koszalinie i Centrum Kultury 105 (CK 105), III Koszalińskim Kongresie Kultury (KKK). Dotychczasowe edycje wydarzenia odbywały się co dwa lata, trzecią opóźniła pandemia. Hasło III KKK brzmi: „Kultura w przestrzeni, przestrzeń dla kultury”.

„Skupimy się na roli przestrzeni publicznej w budowaniu uczestnictwa w kulturze – czytamy w założeniach organizatorów. – Stworzymy mapę miejsc przyjaznych działalności kulturalnej. Kongres to platforma dialogu dla środowiska ludzi kultury, biznesu i nauki i dla mieszkańców, którym sprawy kultury są bliskie. Odbędą się: dyskusje, warsztaty, wystawy, koncerty i wiele innych atrakcji”.

Uczelnia od 2020 r. realizuje projekt „Politechnika Koszalińska wspiera kulturę”, angażując się w realizację dużych wydarzeń kulturalnych w mieście i regionie. – Aktywnie weźmiemy udział również w kongresie – podkreśla rektor dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK. Remigiusz Błaszków, animator Centrum Kultury Studenckiej „Kreślarnia”, będzie uczestnikiem debaty „Nowe miejsca w przestrzeni miasta”, natomiast w holu CK 105 zaprezentuje swój dotychczasowy dorobek Centrum Druku 3D Wydziału Mechanicznego.

Udział w III KKK wymaga rejestracji: koszalin.pl/pl/content/iii-koszalinski-kongres-kultury?fbclid=IwAR1BVJ-GanGXumw8hvPPzcCEFxb4HoAO6daqz4U95zFlIdy5L70wbPNfLL8