Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf

Irena Ciesielska, twórczyni i przewodnicząca Samorządu Słuchaczy Uniwersytetu III Wieku Politechniki Koszalińskiej, zdobyła tytuł Kobiety Roku 2020 w kategorii „aktywność społeczna”. Wyróżnienie odebrała podczas odbywającego się niedawno w Koszalinie 8. Regionalnego Kongresu Kobiet. Gratulujemy!

„Równe prawa – nasza sprawa” – to hasło 8. Regionalnego Kongresu Kobiet, który 11 września br. odbył się w Koszalinie. Tradycyjnie podczas kongresu rozstrzygnięto konkurs Kobieta Roku Regionu Koszalińskiego. Przyznano cztery nagrody (jedną z nich otrzymał mężczyzna, który wspiera środowisko kobiet).

W kategorii „aktywność społeczna” wpłynęło 9 kandydatur. Kapituła zdecydowała, że tytuł ten przypadnie Irenie Ciesielskiej, która nieprzerwanie od 13 lat koordynuje działalność Uniwersytetu III Wieku Politechniki Koszalińskiej (wcześniej pełniła funkcję kwestora uczelni).

– To ukoronowanie mojej pracy na rzecz Uniwersytetu III Wieku, ale też wyróżnienie dla wszystkich osób, które angażowały się w powstanie i rozwój naszej wszechnicy – przyznaje laureatka. – Dzięki niej seniorzy mogą poszerzać wiedzę i dbać o aktywność.

Uniwersytet III Wieku skupia osoby, które zakończyły już aktywność zawodową. Z myślą o nich uczelnia organizuje wykłady, lektoraty językowe, zajęcia warsztatowe, zajęcia rekreacyjne i sportowe, spotkania integracyjne.

W ostatnim roku akademickim wszechnica miała 740 słuchaczy. Ograniczenia związane z zagrożeniem pandemią sprawiły, że w marcu spotkania musiały zostać zawieszone. – Sporo osób dopytuje, kiedy i w jakiej formie rozpoczną się zajęcia w nowym roku akademickim. Wciąż o tym rozmawiamy – wyjaśnia Irena Ciesielska, która funkcję przewodniczącej Samorządu Słuchaczy Uniwersytetu III Wieku Politechniki Koszalińskiej będzie pełnić do końca grudnia 2020 (w tym czasie skończy się kadencja samorządu). Zapowiada, że nie będzie się ubiegać o wybór na przewodniczącą w następnej kadencji. – Jestem przekonana, że uda się wybrać odpowiednią osobę, która będzie dbała o rozwój naszej wszechnicy.

Na zdjęciu: uroczystość wręczenia pamiątkowej statuetki Irenie Ciesielskiej, przewodniczącej Samorządu Słuchaczy

Uniwersytetu III Wieku Politechniki Koszalińskiej.

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl