Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf

Trwa nabór wniosków o stypendia indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020. To szansa dla naukowców na podniesienie kwalifikacji i udział w prestiżowych badaniach i konferencjach.

Stypendia wspierają mobilność naukowców w Europie i poza nią, a także pomagają przyciągać najlepszych zagranicznych naukowców do pracy w Unii Europejskiej. Zapewniają możliwość zdobycia nowej wiedzy oraz przenoszenia pracy i wyników badań w kontekst europejski. Program szczególnie wspiera powrót i reintegrację naukowców spoza Europy, którzy już wcześniej pracowali.

Przewiduje się wsparcie dla najlepszych i najbardziej obiecujących naukowców. Podejmą oni pracę w państwach członkowskich UE lub krajach stowarzyszonych, na podstawie wniosku złożonego wspólnie przez naukowców i organizację goszczącą w sektorach akademickich lub nieakademickich.

Aplikować mogą naukowcy z czteroletnim doświadczeniem naukowym (po uzyskaniu tytułu magistra) bądź uzyskanym tytułem doktora. Minimalny okres trwania stypendium to 12 miesięcy.

Zamknięcie ostatniego konkursu IF MSCA w programie Horyzont 2020 planowane jest na 9 września 2020 r.

Więcej: /ckeditor_assets/attachments/2622/artykul.pdf

 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl