Natalia to najsilniejsza kobieta w Europie!
Opublikowano 10.06.2022 12:58

Nasi absolwenci mają siłę, i to dosłownie! Podczas odbywających się niedawno w Rumii Mistrzostw Europy w Armwrestlingu Natalia Kwiatkowska – absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych - wywalczyła złoty medal w kategorii seniorek do 57 kilogramów. Gratulacje!

Natalia Kwiatkowska siłowanie się na rękę trenuje od czasu gimnazjum, czyli już blisko 15 lat. Karierę sportową kontynuowała podczas studiów na Politechnice Koszalińskiej (uzyskała licencjat na kierunku Finanse i Rachunkowość, a w 2018 r. zdobyła tytuł magistra na kierunku Ekonomia).

W swojej karierze – jeszcze jako juniorka - dwukrotnie zdobywała wicemistrzostwo Europy, trzy razy z mistrzostw Europy przywiozła brązowy medal. Trzecie miejsce zajęła także podczas mistrzostw świata.

Złoty medal zdobyty podczas niedawnych mistrzostw Europy, w których uczestniczyło 200 zawodników z całego kontynentu, to jej największe osiągnięcie.

Na co dzień, zawodowo Natalia Kwiatkowska „mocuje się” z fakturami i rozliczeniami podatkowymi (pracuje w biurze rachunkowym). Wolny czas poświęca na treningi (trenuje w klubie „Dziki Bielice”).

Zapowiada, że tytuł mistrzyni Europy to nie jest jej ostatnie słowo w sporcie. Trzymamy kciuki!