Politechnika w projekcie nowoczesnego Centrum Nauki
Opublikowano 07.06.2022 15:03

W Koszalinie powstanie nowoczesne Zachodniopomorskie Centrum Zrównoważonego Rozwoju propagujące ekologię i ochronę środwiska. To będzie miejsce naukowych inspiracji dla młodszych i starszych. Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia została dziś Politechnika Koszalińska.

Uczelnia i władze marszałkowskie województwa połączyły siły. We wtorek (7 czerwca br.) w uczelni został podpisany list intencyjny, który otwiera drogę do rozpoczęcia prac nad utworzeniem nowej instytucji. Pod listem podpisali się rektor Politechniki Koszalińskiej, dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK oraz marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

– To będzie nowoczesne centrum nauki, centrum badań i rozwoju dedykowane ekologii powiedział podczas konferencji prasowej marszałek Olgierd Geblewicz. – Mam nadzieję, że będzie to silny ośrodek o charakterze regionalnym, ale i ogólnopolskim. Jako region posiadamy ogromny potencjał jeżeli chodzi o ochronę środowiska, jesteśmy największym producentem odnawialnej energii w Polsce. Ponadto ma być to miejsce, w którym nauka ma spotkać się z biznesem.

Inwestycja ma powstać na terenach przyległych do Politechniki Koszalińskiej od strony ulicy Gdańskiej. Dziękujemy za dostrzeżenie Politechniki Koszalińskiej jako partnera merytorycznego. Dziękujemy za dostrzeżenie naszego potencjału zarówno naukowo-badawczego, jak i dydaktycznego – podkreśliła rektor naszej uczelni, dr hab. Danuta Zawadzka.

W spotkaniu wzięli udział także Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz dr inż. Artur Wezgraj i dr Rafał Rosiński radni Województwa Zachodniopomorskiego.