Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf

Politechnika Koszalińska jest publiczną szkołą wyższą. Utworzona została na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 8 czerwca 1968 roku - jako Wyższa Szkoła Inżynierska w Koszalinie. W uczelni były wówczas dwa wydziały: Budownictwa Lądowego i Mechaniczny. Studia magisterskie zostały wprowadzone w roku 1972.

Uczelnia prowadzi działalność dydaktyczną oraz naukowo-badawczą w dyscyplinach związanych przede wszystkim z kierunkami rozwoju regionu. Jako jedyna uczelnia techniczna w rejonie Pomorza Środkowego, Politechnika Koszalińska rozwija się szybko. Przekształcenie uczelni w Politechnikę nastąpiło na mocy ustawy z dnia 4 lipca 1996 roku o zmianie nazw niektórych wyższych szkół inżynierskich (Dz. U. Nr 100).

Politechnika Koszalińska jest zlokalizowana w ponad 100-tysięcznym mieście, w odległości około 10 km od brzegu Morza Bałtyckiego. Pomorze Środkowe jest regionem o rozwiniętej turystyce, rolnictwie oraz przemyśle spożywczo-przetwórczym i elektronicznym.

Jest to uczelnia akademicka posiadająca uprawnienia do nadawania stopni naukowych: doktora habilitowanego w 2 dyscyplinach i doktora w 4 dyscyplinach. Kształci około 11 tys. studentów, ma 466 nauczycieli akademickich, w tym 132 z tytułem profesora lub stopniem doktora habilitowanego i ponad 200 ze stopniem doktora.

 

W skład Politechniki Koszalińskiej wchodzą wydziały:

oraz

 

W uczelni działają również:

 

 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl