Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
2020-03-24
Zapomogi dla studentów z funduszu stypendialnego
W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego studenci mogą ubiegać się o zapomogę z funduszy stypendialnego. Świadczenie może otrzymać student, który znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej.

Podstawą wnioskowania o wsparcie może być utrata przez studenta lub członka jego rodziny źródła dochodu spowodowana ograniczeniami w funkcjonowaniu pracodawców, związanymi z sytuacją zagrożenia epidemicznego.

Student, żeby otrzymać zapomogę, musi spełnić wymagania zapisane w Prawie o szkolnictwie wyższym i nauce oraz Regulaminie pomocy materialnej PK. Aby starać się o wsparcie (dotyczy to także innych świadczeń) powinien złożyć wniosek drogą elektroniczną wyłącznie poprzez platformę USOSweb – na adres stypendia@tu.koszalin.pl.

Wzór wniosku znajduje się na stronie www.tu.koszalin.pl w zakładce studenci → świadczenia dla studentów i doktorantów → stypendia i zapomogi dla studentów i doktorantów. Wniosek należy pobrać u dołu strony i postępować zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją.

Wszystkie świadczenie z funduszu stypendialnego przyznaje komisja. 24 lutego br. została powołana jedna komisja na całą uczelnię, dotąd każda jednostka miała własną komisję. Przyznanie dużej liczbie studentów zapomóg może oznaczać znaczne obniżenia wysokości stypendium socjalnego od przyszłego roku akademickiego.

 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl