Weź udział w #BiegiemNaPomocDlaUkrainy!
Opublikowano 04.03.2022 09:09

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu (SWFiS) włącza się w wydarzenie #BiegiemNaPomocDlaUkrainy, które jest elementem wsparcia obywateli Ukrainy. Studium zaprasza pracowników i wszystkie inne osoby, 6 marca br., o godz. 12, na Wodną Dolinę, gdzie odbędzie się biegu solidarności z obywatelami Ukrainy.

Zbiórka – o godz. 11.30, w okolicach placu zabaw. Miejsce zostanie oznaczone banerem SWFiS. Pierwszych 30 osób otrzyma koszulki z logo uczelni. W biegu może wziąć udział każdy. Wystarczy przyjść, zrobić okrążenie i postawić symboliczną kreskę na transparencie. Dystans dwóch kilometrów można przebiec, przejść, przejechać rowerem, przejść z kijkami. Organizatorom zależy, aby przebiec odległość równą odległości z Koszalina do Kijowa, czyli 1,3 tys. km.

Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka produktów medycznych. Najpotrzebniejsze rzeczy to: apteczki indywidualne, opaski, bandaże, plastry, plastry gojące rany, leki przeciwwirusowe, leki przeciwgrypowe, leki na trawienie. Organizatorem biegu jest koszaliński oddział Związku Ukraińców w Polsce

Więcej: facebook.com/events/234174135596247/