Żeglarze powalczą o Puchar Rektora Politechniki Koszalińskiej
Opublikowano 11.10.2021 10:10

Już w najbliższą sobotę (16 października br.) dowiemy się, która załoga zdobędzie Puchar Rektora Politechniki Koszalińskiej w regatach kończących sezon wyścigów jachtowych na jeziorze Jamno pod Koszalinem.

Ta impreza ma wieloletnią tradycję i nie chodzi w niej o zaciętą, sportową rywalizację. To regaty jachtów turystycznych. – Stawiamy na rekreację z odrobiną emocji – wyjaśnia dr Tomasz Suszko, wicekomandor organizującego regaty Yacht Clubu Politechniki Koszalińskiej.

Impreza ma charakter otwarty (udział mogą wziąć wszyscy chętni żeglarze). Zapisy jeszcze w dniu imprezy – w sobotę, 16 października, od godz. 10.30.

Organizatorzy spodziewają się, że wystartuje około 20 załóg (czyli 100 uczestników). Politechnikę Koszalińską będą reprezentować cztery albo nawet pięć załóg.

Wyścigi rozpoczną się o godzinie 12 (start przy przystani Yacht Clubu Politechniki Koszalińskiej w Mielnie-Unieściu). Trasa zostanie wyznaczona w dniu imprezy i będzie uzależniona od kierunku wiatru. Zakończenie wyścigów o godzinie 15.30 (na żeglarzy będzie czekała gorąca grochówka). O godzinie 16.30 ogłoszenie wyników, a pół godziny później koncert szant w wykonaniu zespołu Iga`cki Band. Imprezę zakończy żeglarska biesiada.

– Gwarantujemy emocje i dobrą zabawę. Zapraszamy! – dodaje wicekomandor dr Tomasz Suszko.


Zdjęcie: Adam Paczkowski/Politechnka Koszalińska