Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf

 

 

 

 

„Friendly house – cross border network of energy-efficient demonstration buildings”

 

Politechnika Koszalińska w partnerstwie z Fundacją Nauka dla Środowiska i Uniwersytetem z Wismaru realizuje projekt " Przyjazny dom - Transgraniczna sieć energooszczędnych budynków demonstracyjnych" w ramach Seed Money Programu Interreg Południowy Bałtyk 2014 - 2020 dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Celem projektu jest wzmocnienie działań zmierzających do rozwoju społecznie i środowiskowo- -przyjaznych budynków pasywnych w regionie Południowego Bałtyku poprzez przygotowanie koncepcji architektonicznej uwzględniającej wybrane innowacje technologiczne oraz doświadczenia partnerów międzynarodowych. W ramach przedmiotowego projektu zostaną przeprowadzone warsztaty, których tematyka będzie obejmować zagadnienia związane między innymi z założeniami konstrukcyjnymi, układem funkcjonalnym, efektywnością energetyczną oraz polityką regionalną.

Kontynuacją projektu będzie złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Południowy Bałtyk 2014 - 2020, który obejmie etap budowy transgranicznej sieci budynków demonstracyjnych, w których testowane będą technologie oparte na zasobach naturalnych regionu. Tak przeprowadzone testy pozwolą na wybranie optymalnych rozwiązań technologicznych, które w powiązaniu z wypracowaną koncepcją architektoniczną i analizą finansową stworzą dogodne warunki do zwiększonego wykorzystania ekologicznych technologii w celu zmniejszenia zanieczyszczeń w obszarze Południowego Bałtyku.

Okres realizacji projektu to 01.09.2016 - 31.03.2017, budżet projektu 33 300 EUR, natomiast dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 28 305 EUR.

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl