Wydział Nauk Ekonomicznych
Politechniki Koszalińskiej

Za nami absolutorium na Wydziale Nauk Ekonomicznych
Opublikowano 03.07.2024 19:05

Uroczystym absolutorium 76 osób kończących studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej w symboliczny sposób pożegnało się z uczelnią.

Absolutoria są ważną częścią akademickiej tradycji zarówno dla osób, które kończą studia jak i ich najbliższych. To okazja do wspomnień, podsumowań, rozmów o planach.

- Gratuluję wam wyboru Politechniki Koszalińskiej – uczelni z 56-letnią tradycją, której mury opuściło blisko 60 tysięcy absolwentów. Dziękuję za ciężką pracę, dzięki której możecie dziś odbierać gratulacje. Za wysiłek dziękuję pracownikom wydziału i waszym rodzicom – mówiła uczestnicząca w środowym (3 lipca br.) absolutorium rektor Politechniki Koszalińskiej, dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK. – Życzę, żebyście w przyszłości, kiedy będziecie budowali życie zawodowe, utwierdzili się w przekonaniu, że zdobyliście dobre wykształcenie.

W absolutorium wzięli udział absolwenci i abiturienci kilku kierunków studiów: Logistyka i Ekonomia (studia I stopnia), a także Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie (studia I i II stopnia). Przedstawiciele władz uczelni i wydziału, wręczając symboliczne dyplomy, mogli złożyć gratulacje i wychowankom uczelni, i ich rodzicom. Studenci odwzajemnili się podziękowaniami za kilkuletni, dydaktyczny trud. – Studia dają nie tylko wykształcenie, które umożliwia zdobycia pracy, ale także rozwijają intelektualnie. A to oznacza, że będziecie w przyszłości potrafili dostosować się do różnych warunków. Świat, w który wchodzicie, jest przecież bardzo złożony – zaznaczył dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych, dr hab. Grzegorz Przekota, prof. PK.

Podczas środowej uroczystości podziękowania odebrali także studenci najbardziej zaangażowani w działalność kół naukowych.

Uściski i życzenia – podczas absolutorium nie brakowało okazji do wzruszeń. Cenną pamiątką pozostaną z pewnością wspólne zdjęcia z wykładowcami. Zarówno te, które zostały zrobione ludzką ręką, jak i wykonane z pokładu dronu.

Fot. Adam Paczkowski/ Politechnika Koszalińska