Wydział Nauk Ekonomicznych
Politechniki Koszalińskiej

Planer załadunku Goodloading
Opublikowano 27.04.2022 10:04

Planer załadunku Goodloading wykorzystywany podczas zajęć przez studentów kierunku Logistyka

Znajomość popularnego w branży oprogramowania może przynieść sporo korzyści osobom wchodzącym na rynek pracy. W szczególności, gdy dotyczy to kierunków logistycznych i narzędzia do optymalizacji czasu pracy i kosztów klienta, w postaci nowoczesnego symulatora załadunku. Współpraca z firmą Goodloading pozwoli na zdobycie przez studentów praktycznej wiedzy i dodatkowych kompetencji, istotnych dla potencjalnych pracodawców.

W ciągu 04 semestru Studenci Politechniki Koszalińskiej, z wydziału Nauk Ekonomicznych w ramach zajęć Systemy informatyczne w transporcie i spedycji. będą korzystać z programu Goodloading. Jest to aplikacja wspierająca proces planowania załadunku i powszechnie wykorzystywana na całym świecie. Planista dodaje pojazd i ładunki, a program optymalnie je rozkłada. Gotowy projekt widoczny jest na wizualizacji 3D, na której można ręcznie dostosować ułożenie ładunków. W podsumowaniu załadunku znajdują się wszystkie niezbędne informacje dla planisty, ilość załadowanych ładunków wraz z wagą, wolna i zajęta przestrzeń w m2, objętość załadunku oraz LDMy.

Aplikacja posiada wiele funkcji, takich jak możliwość sprawdzania nacisku na osie, załadunek na kilka naczep jednocześnie, czy rekomendowanie mniejszego pojazdu, który pomieści dany ładunek. Gotowy projekt można zapisać i przesłać osobie odpowiedzialnej za załadunek w formie linku lub pliku PDF. Mimo mnogości funkcji, program jest intuicyjny i prosty w użyciu.

Planowanie załadunku w Goodloading stanowi przede wszystkim wygodę dla planisty, który zamiast rysować projekt na kartce i wykonywać obliczenia w kalkulatorze, może szybko przygotować kompletny plan w aplikacji. Nasi użytkownicy obliczyli, że na jednym projekcie można zaoszczędzić około 30 minut. Z kolei, dzięki efektywnemu wykorzystaniu dostępnej powierzchni, można lepiej zarządzać miejscem, co przekłada się na większe oszczędności.

Praca z aplikacją podczas zajęć, ma zwiększyć ich praktyczny wymiar. Tworząc projekty na kartce, a następnie w aplikacji, studenci zyskają umiejętność efektywnego planowania załadunku, obliczeń DMC czy LDM a także wykorzystania nowoczesnych, branżowych narzędzi. Studenci, którzy nauczą się obsługi programu, gdy zaczną pracować w zawodzie, będą mogli w kilka minut przygotować kompletny projekt i przesłać go osobie odpowiedzialnej za załadunek, minimalizując ryzyko błędu.

Koordynatorem współpracy pomiędzy Goodloading a Politechniką Koszalińską jest Pan dr hab. inż. Norbert Chamier-Gliszczyński, prof. PK.

Autor informacji

Martyna Strzoda, PR & Communication w Goodloading.com

ul. Racławicka 2-4, 53-146 Wrocław

https://www.goodloading.com/pl/