Na drugim stopniu kształcenia kierunku Energetyka zapewnione jest uzupełnienie oraz rozszerzenie wiedzy zdobytej na pierwszym stopniu kierunku Energetyka, zarówno z zakresu energetyki konwencjonalnej jak i niekonwencjonalnej. Student nabywa wiedzę i umiejętności na wyższym poziomie z zakresu układów i maszyn energetycznych, prawa budowlanego i energetycznego, audytu efektywności energetycznej lub energetyki jądrowej. Rozszerzana jest wiedza z zakresu trendów rozwojowych energetyki i jej współczesnych problemów, student zdobywa rozszerzone umiejętności z zakresu modelowania i badań eksperymentalnych, co umożliwia w przyszłości podjęcie studiów na trzecim stopniu kształcenia.
- Program studiów Energetyka st. II,
- Plan studiów - siatka studiów - (II stopień - s. stacjonarne),
- Plan studiów - siatka studiów - (II stopień - s. niestacjonarne).
- Program studiów Energetyka st. II 2019/2020
- Harmonogram studiów II stopień st.stacjonarne
- Harmonogram studiów II stopień st.niestacjonarne
- Program studiów Energetyka st. II 2020/2021
- Harmonogram studiów II stopień st.stacjonarne
- Harmonogram studiów II stopień st.niestacjonarne
- Program studiów Energetyka st. II 2022/2023
- Harmonogram studiów II stopień st.stacjonarne
- Harmonogram studiów II stopień st.niestacjonarne
Absolwent po ukończeniu II stopnia studiów uzyskuje
- Uprawnienia bez ograniczeń dotyczące projektowania i kierowania robotami budowlanymi w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (wymagana dodatkowa praktyka zawodowa)
- Niepełne uprawnienia w projektowaniu i kierowaniu robotami budowlanymi w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (wymagana dodatkowa praktyka zawodowa)
Ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków
Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. 2018 poz. 1202)
Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny
Więcej informacji na stronie:
https://uprawnieniabudowlane.pl/wymagane-wyksztalcenie-i-praktyka/
Specjalność: ENERGETYKA NIEKONWENCJONALNA
Studenci tej specjalności zdobywają kompetencje z zakresu energetyki wiatrowej, słonecznej i pomp ciepła, eksploatacji i diagnostyki urządzeń energetyki niekonwencjonalnej.
Specjalność: SYSTEMY ENERGETYCZNE
Absolwenci tej specjalności zdobywają wiedzę i umiejętności związane z tematyką różnorodnych systemów energetyki cieplnej, elektroenergetyki i energetyki skojarzonej. Specjalność Systemy Energetyczne daje szerokie możliwości znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia w sektorze energetycznym.
Specjalność: ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ ENERGETYKI
Absolwenci tej specjalności zdobywają wiedzę i umiejętności związane z pozyskiwaniem i gospodarowaniem energią. Specjalność ta pozwala na zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu energetyki, która jest przydatna na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich.