ERASMUS +
Politechniki Koszalińskiej

Co mi dał Erasmus+


Hubert WIŚiG
Wyjazd w roku akademickim 2022/23 Włochy

„Zajęcia bardzo wymagające i zgadza się to, co się słyszy o zachodnich uczelniach, że  bardzo dużo pracy trzeba wykonać samemu. Powoli pojawiają się pierwsze projekty, egzaminy częściowe. Atmosfera wspaniała, studenci z całej Europy, nie żałuję podjętej decyzji odnośnie wyjazdu!!!”


Joanna WAiW
Studia w roku akademickim 2019/20

„Wybór uczelni z punktu widzenia mojego kierunku idealny. Wspaniała kadra oraz mega dużo możliwości uczestnictwa w różnych zajęciach. Poznałam mnóstwo ludzi z całej Europy i świata, zwiedziłam Finlandię oraz inne kraje. Wyjazd polecam każdemu! Jeżeli będę miała okazję chcę pojechać jeszcze raz!”


Nikoletta WAiW
Wyjazd w roku akademickim 2021/22 Portugalia

„Extra doświadczenia dla każdego studenta. Wyjazd na studia, okazja do poznania nowych ludzi z całej Europy, do poznania wykładowców i artystów z całego świata, a to wszystko z dofinansowaniem z UE. Lizbona zachwycająca polecam na wycieczkę”.


Wiktoria  WAiW
wyjazd w roku akademickim 2022/23 Turcja  

„Jestem w trakcie tygodnia powitalnego, większość urzędowych spraw już za mną. Uczelnia jest naprawdę dobrze zorganizowana, a studenci bardzo przyjaźni. Miasto, mimo, że momentami przytłaczające - zachwyca mnie każdego dnia. Nie mam jeszcze selfie, za to kilka zdjęć widoków. Wyjazd polcam każdemu!”.


Iga - studentka Wydziału Humanistycznego
Praktyka zrealizowana w ramach programu Erasmus była okazją do bliskiego poznania kultury i obyczajów Hiszpanii. Zwiedziłam piękne miasta m.in. Granadę, Malagę, Kordobę i Sewillę. Głównym zadaniem mojej praktyki była nauka języka angielskiego i opieka nad grupą dzieci. Praca w zespole międzynarodowym była dla mnie ciekawym doświadczeniem i dała mi wiele satysfakcji. Poznałam wielu studentów z innych krajów, z którymi spędziłam przyjemne wieczory przy hiszpańskich tapas. Uważam, że korzystanie z programu Erasmus daje wiele korzyści i nie mogę się doczekać kolejnego wyjazdu.