Drodzy studenci!
W związku z możliwością przyznania dodatkowego dofinansowania ze środków Programu Erasmus+ w kwocie 250 EUR (miesięcznie) studenci/absolwenci/doktoranci wyjeżdżający na studia/praktykę w roku akademickim 2025/2026, którzy będą spełniać kryteria ujęte w definicji „osób z mniejszymi szansami”, proszeni są o dostarczenie do Biura Mobilności Międzynarodowej wymaganych decyzji, zaświadczeń i dokumentów najpóźniej na miesiąc przed planowanym wyjazdem.
Definicja „osób z mniejszymi szansami” obejmuje:
-
Osoby pobierajace stypendium socjalne – decyzja uczelni o przyznaniu stypendium socjalnego. W przypadku absolwentów brane będą pod uwagę decyzje wydane na ostatnim roku studiów.
-
Osoby z niepełnosprawnościami – oświadczenie potwierdzone orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności (orzeczenie do wglądu uczelni).
-
Studentów, absolwentów i doktorantów posiadających dzieci w wieku do lat 8 (w roku realizacji mobilności) – oświadczenie potwierdzone aktem urodzenia dziecka (akt do wglądu uczelni) - dotyczy osób wyjeżdżających z umowy 2025.
-
Osoby korzystające z prawa do azylu lub posiadające status uchodźcy – oświadczenie wraz z dokumentami potwierdzającymi status (do wglądu uczelni) - dotyczy osób wyjeżdżających z umowy 2025.