Uniwersytet III Wieku
Politechniki Koszalińskiej

Nowe władze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Koszalińskiej
Opublikowano 29.11.2021 14:46

Eugenia Cieszyńska została nową przewodniczącą Samorządu Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Koszalińskiej. Zastąpiła Irenę Ciesielską, która pełniła funkcję przewodniczącej od początku istnienia uniwersytetu. Wybrany został również nowy skład samorządu.

W poniedziałek (29 listopada br.) nowe władze Samorządu Słuchaczy UTW po raz pierwszy spotkały się z prorektorem ds. studenckich dr hab. inż. Tomaszem Królikowskim, prof. PK. Była okazja do omówienia pomysłów i planu działania na najbliższą, czteroletnią kadencję.

– Jesteśmy ambitni i pomysłowi – zapewnia Eugenia Cieszyńska, nowa przewodnicząca Samorządu Słuchaczy UTW. – Chcemy tworzyć dla słuchaczy UTW nowe możliwości rozwoju swoich pasji i zainteresowań. Planujemy utworzenie zespołu wokalnego, którego repertuar będzie się opierał na muzyce cygańskiej. Myślimy też o zorganizowaniu spotkań z autorami ciekawych książek. W przyszłym roku UTW będzie obchodziło 15-lecie istnienia. Chcemy to hucznie uczcić.

Eugenia Cieszyńska jest emerytowaną sekretarką medyczną, kapitanem Zespołu Reprezentacyjnego Związku Piłsudczyków, laureatką konkursów wokalnych oraz współzałożycielką duetu wokalnego „Szarża”, jest autorką 4 książek, od 18 lat jest również miłośniczką morsowania.

W składzie Samorządu Słuchaczy UTW jest 5 osób. Oprócz nowej przewodniczącej są to Rozalia Jamrozik – wiceprzewodnicząca, Danuta Perzyna – sekretarz oraz członkinie Wanda Ostapińska i Helena Nowak.

UTW PK powstał w 2007 r. z myślą o aktywizacji intelektualnej i społecznej ludzi w „złotym wieku”. Liczy blisko 1000 słuchaczy. Jest jednym z największych uniwersytetów trzeciego wieku w województwie zachodniopomorskim.

Członkiem UTW może zostać osoba mająca status emeryta lub rencisty, która chce poszerzać umiejętności i wiedzę, a przy tym czynnie uczestniczyć w życiu społecznym i poznawać nowych ludzi. Zainteresowani mogą uczęszczać na zajęcia realizowane w formie wykładów, warsztatów, lektoratów języków obcych i kursów.

Słuchacz Uniwersytetu Trzeciego Wieku otrzymuje indeks, w którym jest rejestrowane jego uczestnictwo w zajęciach oraz szczególne osiągnięcia. Wciąż można dołączyć do UTW PK.

Wybranym na nową kadencję władzom składamy serdeczne gratulacje.