Biblioteka
Politechniki Koszalińskiej

Wyszukiwarki zasobów Open Access

Skorzystaj z profesjonalnych i specjalistycznych narzędzi wyszukiwania zasobów w otwartym dostępie.

 
Nazwa Opis
BASE (Bielefeld Academic Search Engine) BASE to jedna z najobszerniejszych na świecie wyszukiwarek, w szczególności dla internetowych zasobów akademickich. BASE dostarcza ponad 140 milionów dokumentów z ponad 6000 źródeł.
E-Print Network Narzędzie do wyszukiwania informacji tworzone przez The US Department of Energy's ze wszystkich dziedzin wiedzy w szczególności nauk ścisłych i biomedycznych - fizyki, materiałoznawstwa, chemii, biologii, nauk o środowisku i medycyny.
FreeFullPDF Celem FreeFullPDF.com jest zwiększenie widoczności i łatwości korzystania z czasopism naukowych, tez, plakatów i patentów z dziedzin tj: nauki społeczne, zdrowie, fizyka, matematyka.
Google Book Search Wyszukiwarka książek obejmująca pozycje znajdujące się w największych księgarniach i bibliotekach na świecie. Niektóre książki znajdujące się w serwisie można przeczytać w całości lecz dla większości dostępny jest jedynie podgląd strony tytułowej, spis treści oraz fragmenty.
Google Scholar Specjalistyczna wyszukiwarka internetowa służąca do przeszukiwania bazy danych zawierających różnorodne publikacje naukowe z wielu dziedzin wiedzy.
iSEEK Akademicka wyszukiwarka naukowa, która pozwala na wyszukanie dokumentów z badań naukowych, prac dyplomowych, artukułów z czasopism naukowych, a także innych materiałów edukacyjnych; wyszukuje informacje w bazach uniwersyteckich oraz na stronach rządowych.
OAIster (Union Catalog of Digital Resources) OAIster zawiera 50 milionów rekordów reprezentujących zasoby otwartego dostępu. Katalog ten został zbudowany dzięki zbiorom z kolekcji open access na całym świecie za pomocą protokołu Open Archives Initiative dla zbierania metadanych (OAI-PMH).
OpenDOAR (Directory of Open Access Repositories) Katalog repozytoriów Open Access, który zawiera akademickie repozytoria otwartego dostępu.