Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży
Politechniki Koszalińskiej

O nas
Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży powstał po to, aby przez naukę w formie zabawy rozwijać dziecięcą ciekawość, intelekt, odpowiedzieć na nurtujące je pytania, a młodzież zachęcić do zgłębiania zjawisk przyrodniczych oraz zagadnień technicznych. Celem Uniwersytetu jest zachęcenie dzieci do poznania świata oraz różnych dziedzin nauki. Studentem KUDiM może zostać każde dziecko będące uczniem klas I-VIII szkół podstawowych. 

Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży proponuje program edukacyjny, który wzorowany jest na nauczaniu uniwersyteckim. Zajęcia prowadzone są przez pracowników naukowych  i odbywają się w salach wykładowych, w których na co dzień zasiadają studenci Politechniki Koszalińskiej. Dzieci oraz młodzież będą mogli poczuć się prawdziwymi studentami. 

W semestrze przygotowaliśmy 5 wykładów wraz z prezentacją. Będą one odbywały się w soboty, raz w miesiącu o stałej godzinie. Wszystkie zagadnienia prezentowane będą w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci i młodzieży. Po wykładzie uczestnicy będą mogli zadawać pytania prowadzącym.
 
Każdy student otrzyma indeks, do którego przystawimy pieczątkę po zakończeniu wykładu. Po zebraniu 6 z 10 specjalnie przygotowanych naklejek-obecności, na koniec
roku akademickiego student otrzymuje dyplom Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży.


Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży (KUDiM) ma dwa Oddziały: w Koszalinie i w Szczecinku.

KUDiM Koszalin - mieści się w siedzibie głównej Politechniki Koszalińskiej, w kampusie przy ulicy Śniadeckich 2. Uniwersytet powstał w 2009 roku i niezmiennie cieszy się zainteresowaniem kolejnych pokoleń młodych mieszkańcow Koszalina i okolic.

KUDiM Szczecinek - ma swoją siedzibę w Kronospan Design Center, przy ulicy Pilskiej 2. Szczecinecki Oddział Uniwersytetu powstał na prośbę i w ścisłej współpracy z firmą Kronospan Polska Sp. z o.o. w 2016 roku. Firma Kronospan jest Mesenasem projektu, który cieszy się dużym zainteresowaniem młodych studentów, którzy przyjeżdżają wraz z opiekunami z całego Szczecinka i okolic. Kronospan dba o najmłodszych studentów wspierając finansowo oraz rzeczowo organizację zajęć (wykładów i warsztatów) oraz przygotowując liczne niespodzianki i gadżety.


Kontakt tel. 34 78 602 (w godzinach 7:30-15:30)